21
jun.
2018
  • Člani

Ljubljana - V Brooklynu ja danes zjutraj potekal nabor lige NBA. Na naboru je sodeloval tudi naš Luka Dončić, ki ga je kot tretjega izbralo moštvo Atlante Hawks, nato pa izvedlo menjavo in Luko poslalo v ekipo Dallas Mavericks.
Avtor: KZS/Lenart

Luka Dončić je pred novim mejnikom v svoji kratki, a izjemno uspešni karieri. Sezona 2017/18 ga je dokončno izstrelila med zvezde. Septembra je s slovensko reprezentanco postal evropski prvak ter bil uvrščen v idealno peterko prvenstva. Z izjemnimi predstavami je nadaljeval v klubski sezoni, kjer je z madridskim Realom postal prvak Evrolige ter španskega državnega prvenstva. Osvojil je še kopico individualnih nagrad: MVP sezone v Evroligi, najboljši mladi košarkar Evrolige, MVP finalnega turnirja Evrolige, član najboljše peterke španskega prvenstva, MVP rednega dela španskega prvenstva in najboljši mladi košarkar španske lige Endesa.