Znani udeleženci finala Grosbasket DP 3x3

08
jul.
2018
  • Košarka 3x3

Ljubljana - V soboto smo dobili odgovore, katere ekipe se bodo v sezoni 2018 predstavile na finalnem turnirju v Ljubljani in ostale v igri za naslov državnih prvakov v košarki 3x3. Na turnirju v Kranju je v petih kategorijah nastopilo 62 ekip.
Avtor: KZS/Lenart

4. kvalifikacijski turnir Grosbasket DP 3x3, sobota, 7. julij:
Kranj, Slovenski trg

FOTOGALERIJA

Grosbasket državno prvenstvo v košarki 3x3 se je iz slovenske obale preselilo v gorenjsko metropolo, ki je drugo leto zapored gostila turnir državnega prvenstva in bila zadnja postojanka kvalifikacijskih turnirjev. Na Slovenskem trgu so se v soboto, 7. julija, za nove točke v boju za uvrstitev na zaključni turnir Grosbasket državnega prvenstva potegovale ekipe v petih kategorijah, nastopilo je 62 ekip.

V kategoriji članov so drugič zapored zmagali košarkarji 3x3 Piran, ki so v finalu ugnali 3x3 Kranj. MVP turnirja je postal košarkar 3x3 Piran, Simon Finžgar. Tretje mesto so na turnirju v Kranju osvojili košarkarji Oreke Semič, ki so si tako zagotovili nastop na FIBA Ljubljana Challengerju 2018. Omenjeni mednarodni turnir bo 17. in 18. avgusta potekal na Kongresnem trgu. Na finalni turnir se je v kategoriji članov uvrstilo 12 ekip.

V kategoriji članic so bile ponovno najboljše košarkarice 4P Fitnessa, ki so v finalu z 21:12 ugnale ŽKD Ježico. Tretje mesto so osvojile SLO U18 Ž. Poleg omenjenih treh ekip, bo na finalnem turnirju nastopila še ekipa 3x3 Piran.

Med fanti do 23 let so se v Kranju naslova najboljših veselili igralci Play Zone, ki so v finalu premagali SLO U18 (14:8). Obe ekipi bosta nastopili tudi na zaključnem turnirju v Ljubljani, poleg omenjenih dveh pa sta si mesto med najboljšimi štirimi priborili še ekipi 3x3 Piran 2 in Qince.

Med fanti do 17 let so prvo mesto osvojili košarkarji Newcastle Pub, ki so bili v finalu s 13:11 boljši od Top 4. Tretje mesto je osvojila ekipa Underdogs. Poleg omenjenih treh ekip bo v Ljubljani nastopilo še moštvo 3x3 Polzela.

V kategoriji rekreativcev so bili najboljši igralci Oskar Trbovlje. Drugo mesto je osvojila ekipa Vigo, tretji so bili 3x3 Komenda. Na finalnem turnirju bodo v kategoriji rekreativcev nastopili Vigo, 3x3 Beltinci, Prodana tekma in T3xM.

V tekmovanju metanja trojk Telekoma Slovenije je zmagal Žiga Klančnik, v Grosbasket zabijanju pa je bil najboljši Dan Osrečki.

Finale bo potekalo 12. avgusta na Pogačarjevem trgu v Ljubljani.

Člani (12):
1. Piran, 2. Kranj, 3. Ljubljana (vsi 3 preko ključa WT), 4. 3x3 Domžale, 5. 3x3 Ivančna Gorica, 6. Ljubljana East, 7. 3x3 Adecco Maribor, 8. 3x3 Vnanje Gorice, 9. Oreka Semič, 10. Jokers, 11. Trojans, 12. Oaza

Skupine pri članih:
A: WT 1 (ekipa, ki ima svetovni jakostni lestvici največ točk na dan, 10 dni pred zaključnim turnirjem), 3x3 Vnanje Gorice, Oreka Semič
B: WT 2 (druga ekipa s svetovne jakostne lestvice na dan, ki je 10 dni pred zaključnim turnirjem), 3x3 Adecco Maribor, Jokers
C: WT 3 (tretja ekipa s svetovne jakostne lestvice na dan, ki je 10 dni pred zaključnim turnirjem), Ljubljana East, Trojans

Rekreativci (4):
1. Vigo, 2. 3x3 Beltinci, 3. Prodana tekma, 4. T3xM.

TEKMOVALNE KATEGORIJE V GROSBASKET DP KOŠARKE 3x3 V SEZONI 2018:
• Člani (rojeni do vključno 31. 12. 2002)
• Članice (rojene do vključno 31. 12. 2002)
• Fantje U23 (rojeni leta 1995 do vključno 2002)
• Fantje U17 (rojeni leta 2001 do vključno 2004)
• Dekleta U17 (rojene leta 2001 in mlajše)
• Fantje U14 (rojeni leta 2004 in mlajši)
• Rekreativci (igralci, ki v tekmovalni sezoni 2017/2018 niso imeli podeljene pravice nastopa v 1., 2. ali 3. ligi državnih prvenstev pod okriljem FIBA)