Zaključen zadnji Državc pred finalnim turnirjem

16
jul.
2023
  • Košarka 3x3

V soboto je v Velenju potekal še zadnji kvalifikacijskih turnir serije Državc pred finalom, ki bo potekal 4. in 5. avgusta v Ljubljani. Na igriščih ob velenjski plaži so zaigrale ekipe petih kategorij, ki so vključevale člane, članice, MU23, MU18, ŽU18 in MU15.

Prve zlate medalje so prejeli košarkarji kategorije MU18 in MU15. Pri najmlajših so se se prvega mesta veselili košarkarji Vzhoda, pri MU18 pa je bila najbolj uspešna ekipa Zmajčkov. V kategoriji MU23 so prvo mesto osvojili Klančar Žerjavi. Turnir so naslednje zaklučile članice, kjer so bile najboljše košarkarice 3x3 Štude. Igrišča so zadnji zapustili člani, najuspešnejša pa je bila ekipa Hangzhou.