06
jul.
2018
  • Dekleta U20

Ljubljana/Sopron - Slovenska reprezentanca deklet do 20 let je v soboto, 7. julija, začela z nastopi na evropskem prvenstvu, ki ga gosti madžarski Sopron. Na prvi tekmi v skupini A so se Slovenke pomerile s Srbijo in izgubile s 65:72. Že jutri čaka Slovenijo obračun z Rusijo, v ponedeljek pa se bodo evropske podprvakinje pomerile še z Nemčijo. V izločilne boje se uvrstijo vse štiri reprezentance.
Avtor: KZS/Lenart

EVROPSKO PRVENSTVO ZA DEKLETA DO 20 LET, SOPRON (MADŽARSKA):

SPORED SKUPINSKEGA DELA EP 2018:

1. kolo rednega dela:
Sobota, 7. julij:
SLOVENIJA : SRBIJA 65:72 (19:24, 20:19, 9:12, 17:17)
Strelke za Slovenijo: Krošelj 20 (9 podaj), Friškovec 17, Goršič in Zoran po 9, Kozina Bubnič 8, Cvijanović 2, Einfalt, Gabrijel, Dautović, Jesenšek, Pamić, Špoljar.

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Slovenska ženska reprezentanca do 20 let je s tekmo proti Srbiji začela z nastopi na evropskem prvenstvu. Aktualne evropske podprvakinje so bile na prvem srečanju neuspešne.

Varovanke Predraga Radovića so nervozno odprle prvo tekmo na prvenstvu stare celine. Srbija je hitro povedla s 7:0, prvi koš na evropskem prvenstvu za Slovenke pa je po dveh minutah in pol dosegla Teja Goršič. Slovenske košarkarice tudi v nadaljevanju prve četrtine niso našle odgovora na srbsko igro. Dobrih pet minut do konca prve četrtine so Srbkinje prvič povedle z dvomestno razliko (16:6), ob koncu prvega dela pa je Srbija vodila s 24:19.

V drugih desetih minutah so evropske podprvakinje strnile svoje vrste in zaigrale bolje v obrambi, stekla pa je tudi igra v napadu. Štiri minute in pol do konca prvega polčasa so Slovenke po košu Aleksandre Krošelj prvič na srečanju povedle (32:31). Izenačeno drugo četrtino je na koncu s 43:39 dobila srbska reprezentanca. Krošljeva je že v prvem polčasu dosegla 16 točk.

V tretji četrtini sta se ekipi večino časa izmenjavali v vodstvu, proti koncu tretjega dela pa so Slovenke zopet nekoliko padle v igri, kar so Srbkinje znale izkoristi in so po 30 minutah vodile s sedmimi točkami naskoka.

Srbija je dobrih osem minut do konca obračuna vodila že z 11 točkami prednosti, a so Slovenke zopet stopile na plin in s košem Lare Kozina Bubnič in dvema trojkama Zale Friškovec prednost zaostanek zmanjšale le na 3 točke (61:58). V zaključku obračuna so imele več moči srbske košarkarice, ki so na koncu zmagale z 72:65. Srbkinje so zbrale kar 20 skokov več (50:30).

Za Slovenijo je največ točk dosegla Aleksandra Krošelj (20 točk, 9 podaj), Zala Friškovec je prispevala 17 točk, Teja Goršič in Tinkara Zorana sta se ustavili pri devetih.

Jutri ob 20.15 se bo slovenska reprezentanca pomerila z Rusijo.

Izjava po tekmi:

Predrag Radović, selektor reprezentance deklet do 20 let:
"Pohvalil bi punce za vso vloženo energijo in borbenost. Zmanjkale so malenkosti, da bi tekmo prelomili v našo korist. Srečanje je odločil skok, ki so ga Srbkinje dobile s 50:30, imele so tudi veliko število prostih metov. Tu imamo še ogromno rezerve. Tekma je bila odlična za začetek evropskega prvenstva, imela je pravi naboj. Glavo gor, moramo vztrajati in v nadaljevanju popraviti napake iz današnje tekme."