2022
  • Fantje U20
  • Dekleta U20
  • Dekleta U17

Ljubljana – V nedeljo sta z nastopi na prvenstvu zaključili dekliški reprezentanci do 17 in 20 let. Reprezentantke do 17 let so osvojile zelo dobro deveto mesto na svetu, slovenske košarkarice do 20 let pa so s četrtim mestom v diviziji B evropskega prvenstva žal ostale brez napredovanja v višji kakovostni razred. Ne preveč uspešno so z nastopi na evropskem prvenstvu začeli fantje do 20 let. V drugem kolu so namreč doživeli še drugi poraz.

SVETOVNO PRVENSTVO DEKLET DO 17 LET

Za 9. mesto
SLOVENIJA : MALI 75:66 (18:19, 13:16, 19:9, 25:22)

Strelke za Slovenijo: Žitek 14 (8 skokov in 7 podaj), Štirn 4, Bartelme 6 (6 podaj), Sivka, Brecelj 8, Žibert 7, Lazarević6, Marolt 2, Valančič 18, Turnšek, Ovčina 7, Krenk 3.

STATISTIKA TEKME
PODSTRAN DEKLIŠKE REPREZENTANCE DO 17 LET
SPLETNA STRAN SVETOVNEGA PRVENSTVA ZA DEKLETA DO 17 LET

Dekliška reprezentanca do 17 let je na svetovnem prvenstvu v Debrecenu osvojila zelo dobro deveto mesto na svetu. Žal ji je nekoliko slabši dan v osmini finala in posledično tesen poraz proti Japonski odnesel možnosti za še vidnejšo uvrstitev. Slovenke so v skupinskem delu prvenstva premagale Avstralijo (87:81) in Argentino (73:45) ter izgubile zgolj s Francijo (56:93). V že omenjeni osmini finala je bila boljša Japonska (58:64), nato pa so do konca prvenstva slovenska dekleta nanizala še tri zmage. Premagala so Korejo (92:61), Novo Zelandijo (83:49) in za konec še Mali (75:66).

EVROPSKO PRVENSTVO DEKLET DO 20 LET – DIVIZIJA B

Za tretje mesto
SLOVENIJA : IZRAEL 64:82 (14:20, 18:20, 17:21, 15:21)

Strelke za Slovenijo: Mićunović, Tajhar, Čeh 6 (8 podaj), Šrot 12 (10 skokov), Pavlič, Ivanuša 6, Meglič Šteharnik, Vrečer 13, Pulević 17, Jelenc 10.

PODSTRAN DEKLIŠKE REPREZENTANCE DO 20 LET
SPLETNA STRAN EVROPSKEGA PRVENSTVA DIVIZIJE B ZA DEKLETA DO 20 LET

Reprezentanca deklet do 20 let je zadnji dan evropskega prvenstva divizije B s 64:82 klonila proti Izraelu in osvojila končno četrto mesto na turnirju oziroma 20 mesto v Evropi. Žal je že po sobotnem polfinalnem porazu proti Turčiji ostala brez napredovanja med šestnajst najboljših ekip, ki nastopajo v diviziji A.

EVROPSKO PRVENSTVO FANTOV DO 20 LET

2. kolo
SLOVENIJA : HRVAŠKA 74:77 (12:17, 24:15, 13:21, 25:24)

Strelci za Slovenijo: Čibej, Ščuka 19 (7 skokov in 5 podaj), Urbiha 2, Mirtič 12 (7 skokov), Frelih, Klavžar 7, Duščak, Ivankovič 2, Daneu 3, Jurković 13 (6 skokov), Ciani 16 (12 skokov), Sivka.

PODSTRAN REPREZENTANCE FANTOV DO 20 LET
SPLETNA STRAN EVROPSKEGA PRVENSTVA ZA FANTE DO 20 LET

Po porazu v uvodnem kolu proti Belgiji, je reprezentanca fantov do 20 let drugi dan evropskega prvenstva v Podgorici doživela nov poraz. S 77:74 jo je ugnala hrvaška izbrana vrsta. Za konec skupinskega dela se bodo Slovenci v ponedeljek ob 16.30 uri pomerili s Francozi. V drugi del prvenstva se uvrstijo vse reprezentance. Izločilni dvoboji prvenstva se s tekmami osmine finala začnejo 20. julija. Slovenska skupina A se v osmini finala križa s skupino B (A1:B4, A2:B3, B2:A3, B1:A4).