09
jul.
2023
  • Fantje U20

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let se je danes pomerila proti Franciji. Kljub močnemu začetku in dobro odigrani prvi četrtini, ki so jo dobili z delnim rezultatom 22:18, so morali na koncu premoč priznati nasprotnikom. Strelsko se je najbolj izkazal Saša Ciani, ki je k doseženim 14 točkam dodal še 8 skokov.

SLOVENIJA : FRANCIJA 61:81 (22:18, 8:26, 21:21 ,10:16)
Strelci Slovenije: Kavkler 6, Lamut 6, Mikuš 2, Samar 8, Urbiha 3, Ciani 14 (8 skokov), Dolničar 8, Flerin, Ivaknovič, Klavžar 9, Klobučar, Mirtič 5

STATISTIKA TEKME

Slovenci do 20 let so na drugi tekmi skupinskega dela klonili proti francoski reprezentanci. Po dobro odigranem začetku je bila odločilna predvsem druga četrtina, ki so jo Francozi dobili z delnim rezultatom 8:26. Kljub porazu so bili naši košarkarji boljši v metu iz igre (48%-44%), strelsko pa se je med Slovenci najbolj izkazal Saša Ciani z doseženimi 14 točkami. Košarkarje naslednja tekma čaka 10. julija, ko se bodo ob 12.30 uri pomerili z nemško reprezentanco.