Slovenci do 20 let evropsko prvenstvo zaključili z zmago proti Islandiji

16
jul.
2023
  • Fantje U20

V nedeljo so Slovenci do 20 let odigrali še zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu. Za enajsto mesto so se pomerili proti Islandiji. Z borbeno igro, predvsem v prvi četrtini, so tekmo zaključili s 15 točkami prednosti. Med Slovenci se je z 18 točkami strelsko najbolj izkazal Matija Samar.

ISLANDIJA : SLOVENIJA 75 : 90 (17:27, 22:23, 17:19, 19:21)
Strelci za Slovenijo: Ivankovič 5, Klavžar 17, Mirtič, Samar 18,  Urbiha 13, Ciani 16, Dolničar 3, Flerin, Kavkler 6, Klobučar, Lamut 10, Mikuš 2

Slovenska reprezentanca si je na tekmi za enajsto mesto, ki so jo odigrali proti Islandiji, priborila zmago. Ključna je bila predvsem prva četrtina, ki so jo dobili z delnim rezultatom 17:27. Od nasprotnikov so bili nekoliko boljši v metu iz igre (71%-73%), priborili so si tudi več skokov (26-47) ter podaj (11-25). Največ točk je za našo reprezentanco dosegel Matija Samar, in sicer 18.