Reprezentanca fantov U20 zaključila turnir v Italiji

23
jun.
2019
  • Fantje U20

Ljubljana - Slovenska reprezentanca fantov do 20 let je na zadnji tekmi turnirja v Italiji izgubila proti reprezentanci Nemčije. Fantje so tako turnir zaključili z eno zmago in dvema porazoma, po povratku v Slovenijo pa jih v Laškem čaka tretji cikel priprav.

Dejan Jakara, selektor slovenske reprezentance fantov U20:
"Mislim, da smo lahko zadovoljni z našimi igrami. Glede na prvi tekmi na Rogli, so fantje v Italiji pokazali viden napredek. Približali smo se igri, ki jo želimo igrati na evropskem prvenstvu, imamo pa seveda še ogromno nihanj, ki jih bomo morali v naslednjem ciklu odpraviti."

Reprezentanca fantov U20 je minuli vikend sodelovala na dvajseti izvedbi mednarodnega tunirja "Meneghin de Silvestro". Slovenija je turnir otvorila s tekmo proti domači Italiji. Fantje so v prvi četrtini dovolili domačinom, da se razigrajo, le ti pa so si do polčasa že priigrali petnajst točk prednosti. Slovenci so drugi polčas zaigrali veliko bolje, dobili tretjo četrtino za osem točk, a so v zaključku tekme napravili preveč napak, ki so jih domačini uspešno kaznovali. Na koncu je našim fantom zmanjkalo časa za preobrat in Italijani so zasluženo prišli do zmage s 73:63. Pri Sloveniji je bil strelsko najučinkovitejši David Kralj, ki je na koncu pristal pri dvajsetih točkah, Adrian Hirschmann jih je prispeval štirinajst.

21. junij
ITALIJA : SLOVENIJA 73:63 (16:8, 27:20, 11:19, 19:16)
Strel 2, Škedelj 4, Tomažič 1, Jogan 2, Andolšek Heine, Stergar 5, Stipaničev 9, Hirschmann 14, Kralj 20, Ličen, Klavžar 6, Razdevšek

Slovenija je dan kasneje z rezultatom 83:86 premagala reprezentanco Grčije. Fantje so po zaslugi odlične zadnje četrtine, v katero so vstopili z devetimi točkami zaostanka, prišli do druge zmage v pripravah na evropsko prvenstvo v Izraelu. Tokrat je bil strelsko najučinkovitejši Miha Škedelj, ki je v statistiko vpisal 26 točk. Adrian Hirschmann je dosegel 18 točk, Leon Stergar, Jakov Stipaničev in Nejc Klavžar pa so dosegli po 11 točk.

22. junij
GRČIJA : SLOVENIJA 83:86 (23:23, 15:19, 31:18, 14:26)
Strel 1, Pavliha, Škedelj 26, Tomažič, Andolšek Heine, Stergar 11, Stipaničev 11, Hirschmann 18, Kralj 6, Ličen 2, Klavžar 11, Sušec

Fantje so zadnjo tekmo na turnirju igrali proti izjemno močni reprezentanci Nemčije, ki je v soboto po treh podaljških premagala Italijo. V prvem delu tekme so Slovenci igrali odlično, z moštveno igro prihajali do izdelanih metov in na glavni odmor odšli z eno točko prednosti (37:36). Fantje so motivirano vstopili v drugi polčas, a so bili pri zaključevanju napadov malenkost neodločni, kar so Nemci s pridom izkoristili in pred zadnjo četrtino vodili za štiri. V zadnjem delu tekme pa so nemški košarkarji pokazali več in na koncu zasluženo prišli do svoje tretje zmage na turnirju. Pri Sloveniji je največ točk dosegel Jakob Strel (15), mejo desetih točk pa sta presegla še Leon Stergar (12) in Adrian Hirschmann (11). Slovenski košarkarji so tako turnir zaključili z eno zmago in dvema porazoma. Fante po povratku v Slovenijo čaka tretji cikel priprav, ki ga bodo opravili v Laškem nato pa se bodo v petek, 28. junija, odpravili na turnir na Hrvaško, kjer bodo odigrali tekme proti Izraelu, Belgiji in Hrvaški.