Nacionalni programi mlajših starostnih kategorij že v polnem teku

05
jun.
2019
  • Reprezentance

Ljubljana - Z zaključnim turnirjem fantov U15 so se končala vsa tekmovanja mlajših starostnih kategorij, kar pomeni tudi začetek priprav in nacionalnih programov za vse mlajše reprezentance. Nacionalni programi za fante in dekleta U14 ter U16 potekajo že od meseca maja, prav tako so se že zbrala dekleta U18. Z junijem so priprave začeli še fantje U20 in U18. V naslednjih dveh mesecih bodo reprezentance pred prihajajočimi tekmovanji odigrale kar precej pripravljalnih tekem, večino od teh pa bo moč spremljati na slovenskih košarkarskih prizoriščih.

Selektor: Dejan Jakara

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let je na lanskem evropskem prvenstvu divizije B v Sofiji pod vodstvom Daliborja Damjanovića osvojila drugo mesto in se ekspresno hitro vrnila v družbo najboljših reprezentanc. Na letošnjem prvenstvu divizije A v Tel Avivu bo nastopila v skupini D, njene tekmice v skupinskem delu pa bodo Litva, Grčija in Poljska.

Selektor: Peter Markovinović

Tako kot njihovi starejši kolegi, so se tudi reprezentanti do 18 let z drugim mestom v B diviziji po enoletni odsotnosti vrnili v divizijo A. V Makedoniji jih je s klopi vodil Tomaž Fartek, ki ga bo letos nadomestil Peter Markovinovič. Reprezentanco prvenstvo čaka v Grčiji, v skupini C pa se bodo pomerili s Francozi, Latvijci in gostitelji prvenstva.

FANTJE U16 – PRIPRAVLJALNE TEKME V SLOVENIJI

11. julij, ob 17:00 - Športna dvorana Slovenj Gradec
SLOVENIJA MU16 : TURČIJA MU16

12. julij, ob 16:00 - Športna dvorana Slovenj Gradec

Videm (Italija), 9. - 17. avgust 2019
Selektor: Dejan Gašparin

Reprezentanca fantov do 16 let se je pod vodstvom selektorja Dejana Gašparina pred tremi leti uvrstila v divizijo A in na zadnjih dveh prvenstvih osvojila 10. in 13. mesto. Fantje so si tako v Novem Sadu priigrali obstanek med elito in avgusta bodo zaigrali na prvenstvu v italijanskem Vidmu. Na drugi strani igrišča jim bodo v skupini C stali Litvanci, Estonci in Turki.

Selektor: Ernest Novak

Slovenska košarkarska reprezentanca deklet do 18 let si na lanskem prvenstvu divizije A v Vidmu na žalost ni uspela priigrati obstanka, tako da jih letos čaka nastop na prvenstvu divizije B v Skopju. Izbranke Ernesta Novaka se bodo v lov za vrnitev med najboljše najprej v skupinskem delu podale proti Danski, Finski, Estoniji, Norveški in Kosovu.

Selektor: Gašper Sluga

Slovenska dekleta do 16 let bodo pod vodstvom selektorja Gašperja Sluge nastopala v diviziji B. Zadnje prvenstvo v Podgorici so končala na osmem mestu, poleti pa jih prvenstvo čaka v Sofiji. V prvem delu prvenstva se bodo v skupini A pomerila s Srbijo, Bosno in Hercegovino, Romunijo, Islandijo in Črno goro.