MU20: Slovenci zanesljivo do prve zmage na EP div. B!

12
jul.
2018
  • Fantje U20

Ljubljana/Sofija - Slovenska izbrana vrsta do 20 let je v petek odigrala prvi obračun na evropskem prvenstvu divizije B v Sofiji. Slovenci so se na prvi tekmi z reprezentanco Bolgarije in zanesljivo zmagali s 73:52. Jutri čaka Slovenijo obračun s Slovaško.
Avtor: KZS/Lenart

EP DIVIZIJE B 2018 ZA FANTE DO 20 LET, SOFIJA (BOLGARIJA):

1. kolo skupinskega dela:
Petek, 13. julij:
BOLGARIJA : SLOVENIJA 52:73 (11:23, 13:14, 13:16, 15:20)

Strelci za Slovenijo: Bratec 18 (6 podaj), Alibegović 11, Jurček 10, Strmčnik 9, Macura 7, Oman in Škedelj po 6, Vesel 4, Zajc 2, Stipaničev, Dornik, Ožegovič.

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let je v petek odigrala prvo srečanje na evropskem prvenstvu divizije B. Slovenci so se v Sofiji pomerili z gostitelji prvenstva in brez večjih težav zmagali s 73:52.

Slovenska izbrana vrsto je dobro odprla srečanje v Bolgariji. Izid je bil poravnan le enkrat na tekmi pri izidu 2:2, nato pa so pobudo prevzeli slovenski košarkarji, ki so z delnim izidom 8:0 hitro napravili razliko, ki je do konca obračuna niso več spustili iz rok. Slabo minuto do konca prve četrtine so varovanci Daliborja Damjanovića prvič na srečanju povedli z dvomestno razliko, po prvih desetih minutah so vodili za 12.

Podobna igra je sledila tudi v drugi četrtini, Slovenci so ves čas nadzorovali potek srečanja in Bolgarom niso dovolili, da bi jih resneje ogrozili. Ob polčasu je semafor kazal 37:24 v slovensko korist.

V nadaljevanju obračuna je Slovenija še bolj pritisnila na plin in prednost je hitro narasla na +20. Slovenci so tekmo mirno pripeljali do konca in tako zabeležili prvi dve točki na evropskem prvenstvu. Bolgari so bili sicer boljši v skoku (34:25), vendar so gostitelji prvenstva izgubili kar 23 žog. Slovenski košarkarji so zadeli skoraj polovico metov iz igre.

Najboljši strelec v slovenski izbrani vrsti je bil Aljaž Bratec z 18 točkami, Denis Alibegović jih je dodal 11, Žiga Jurček pa 10.

Slovenska izbrana vrsta se bo že jutri pomerila s Slovaško.

Izjava po tekmi:

Dalibor Damjanović, selektor reprezentance fantov do 20 let:
"Čestitke fantom za prikazano. Lahko rečemo, da smo prebili led. Prva tekma na prvenstvu je vedno najtežja. Če vzamemo v obzir, da si skozi pripravljalno obdobje, nismo mogli ogledati nobene tekme Bolgarov, da bi se na njih lahko pripravili, lahko rečemo, da ta zmaga pomeni še več. V rotaciji igralcev imamo še nekaj rezerv. Vsi košarkarji, ki so stopili na parket so držali nadzor nad potekom obračuna. Košarkarji Stipaničev, Ožegovič, Macura in Zajc so igrali malo manj, a prišle bodo tekmo, ko bodo tudi oni morali prispevati svoj del. Še enkrat čestitke fantom."