MU20: Kljub porazu s Finsko do drugega mesta

02
jul.
2018
  • Fantje U20

Ljubljana/Dubrovnik - Slovenski košarkarji se s pripravljalnega turnirja v Dubrovniku vračajo z zmago in dvema porazoma ter končnim drugim mestom. Na zadnjem srečanju turnirja so bili od naših košarkarjev po podaljšku boljši Finci.
Avtor: KZS/Lenart

PRIPRAVE NA EP DIVIZIJE B 2018 ZA FANTE DO 20 LET:

Zadnje dejanje pripravljalnega turnirja v Dubrovniku so veliko bolje odprli slovenski košarkarji, ki so hitro prevzeli pobudo in povedli z 9:2. Prvo četrtino so varovanci Daliborja Damjanovića dobili z 19:8. V nadaljevanju so Finci vzpostavili ravnotežje se približali zgolj na točko zaostanka, zaključek prvega polčasa pa je bil po godu Slovencev, ki so drugih dvajset minut začeli s štirimi točkami prednosti. V prvem polčasu se je že na tako dolg seznam poškodovanih (Miklavčič, Macura in Oman) priključil še Žiga Jurček, ki je v prvem delu dosegel 10 točk. V uvodnih minutah tretje četrtine se je poškodoval še Strmčnik, kljub temu pa so Slovenci večino časa v prednosti. Devet sekund pred iztekom 40 minute je polaganje zadel Gaber Ožegovič in Slovenijo popeljal na +3. V zadnjem napadu je Fincem uspelo zadeti za tri točke in tekma je epilog dobila v podaljšku. V podaljšku so Finci povedli, vendar so jim naši košarkarji ves čas dihali za ovratnik. Šestnajst sekund do konca podaljška je bila prednost Fincev že pet točk, kljub temu pa so vztrajni slovenski košarkarji prišli celo do meta za podaljšek, ki pa na žalost ni končal v obroču.

Najboljši strelec srečanja proti Finski je bil Aljaž Bratec (20 točk), Ožegovič jih je dosegel 15. Slovenci so zahteven turnir na Hrvaškem zaključili na drugem mestu.

Pred odhodom na EP divizije B slovenske košarkarje čaka še domača tekma proti Hrvaški (8. 7. v Laškem).

Dalibor Damjanović, selektor slovenske MU20 reprezentance:
"Turnir je za nas prišel v pravem času. Predvsem v prvi četrtini srečanja proti Hrvaški smo tako v napadu kot v obrambi odigrali premalo odločno in agresivno, kar je bil tudi glavni razlog za poraz. Sledil je obračun proti aktualnim evropskim prvakom Grkom. Na tej tekmi smo pokazali pravi karakter in odigrali na izjemno visokem nivoju ter z veliko energije. Presegli smo bariero v napadu, ki je bila naš največji problem na prvi tekmi turnirja v Dubrovniku. Po prvi tekmi smo ostali brez Eneja Miklavčiča in Jurija Macure, na drugi pa se je poškodoval še Urban Oman, zato je bila zmaga proti Grkom še toliko večja. Ostali igralci so ob odsotnosti omenjene trojice strnili vrste in dobro popolnili vrzeli. Na tekmi proti Finski se nam je poznala utrujenost, hkrati pa sta se poškodovala še Jurček in Strmčnik, kar je pomenilo še dodaten udarec za našo rotacijo. Kljub temu smo pokazali karakter, a na koncu izgubili po podaljšku. Zelo sem zadovoljen s pristopom igralcev. Analizirati in popraviti moramo še določene napake in izkoristiti naše rezerve. Na prihodnost zremo z optimizmom."