MU18 - 3x3: Slovenci ostali brez nastopa na EP

05
avg.
2018
  • Košarka 3x3

Ljubljana/Voiron - Slovenski 3x3 reprezentanci fantov do 18 let se ni uspelo prebiti na evropsko prvenstvo. Na odločilni tekmi proti Grčiji so klonili z 21:18.
Avtor: KZS/Lenart

KVALIFIKACIJE ZA EP X3 U18 (FANTJE):
Lokacija: Voiron, Francija
Termin: 4. in 5. avgust

Slovenci so nesrečno izgubili prvo tekmo proti Rusiji. Slednji so bili večino časa v ospredju, vendar je uspelo Slovencem povesti z 12:10. Rusi so dvajset sekund do konca zadeli za vodstvo 16:15 in si priborili drugo zmago v skupini B.

Na drugi tekmi so Slovenci prišli do suverene zmage nad Belgijo. Belgijci so bili v vodstvu zgolj na začetku tekme, nato pa je prednost naših košarkarjev hitro rasla. Že po petih minutah je bila razlika +6 za Slovenijo. Naši košarkarji so mirno in preudarno tekmo pripeljali do konca in razmerje v zmagah in porazih poravnali na ena.

Slovenci so na prvi tekmi drugega dne zanesljivo premagali Švedsko, nato pa ugnali še Bolgarijo in se kot drugi prebili v izločilne boje. V repasažu je bila nasprotnica Slovenije Grčija. Grki so vodili že z 17:16, nato pa je sledil neverjeten niz Sloveniji. Po osmih zaporednih točkah so Slovenci povedi in imeli priložnost, da tekmo dobijo. Grki so imeli v končnici nekoliko več sreče, zadeli so met za tri točke, uvrstitev na EP pa potrdili s črte prostih metov. Tekma se je končala z rezultatom 21:18.