Košarka 3x3: Za nami je drugi kvalifikacijski turnir

01
jun.
2019
  • Košarka 3x3

Ajdovščina – V soboto se je na novem igrišču pod Osnovno šolo Šturje odvijal drugi kvalifikacijski turnir 16. sezone državnega prvenstva v košarki 3x3. Košarkarji in košarkarice so se merili v sedmih različnih kategorijah, poleg uradnega tekmovanja pa je na igriščih potekal pravi praznik ajdovške košarke.

Uvodni turnir v novo sezono bi se moral v Ajdovščini začeti že 25. maja, a je bil zaradi slabega vremena prestavljen. Tokrat je bilo vreme povsem poletno, vroče je bilo tako v ozračju kot na igriščih. V najbolj prestižni članski kategoriji so si prvo letošnjo zmago priigrali košarkarji ekipe Ljubljana East, potem ko so v finalu z 21:17 premagali Kranj. V ženski članski kategoriji so košarkarice 4P Fitnessa, po napeti končnici, za točko premagale ŽKD Ježico.

V kategoriji fantov U23 so do druge zaporedne turnirske lovorike prišli košarkarji ekipe ŠD Straža. V finalu so s 14:12 premagali ekipo Easy Money. Drugo zaporedno turnirsko zmago so prav tako osvojili košarkarji ekipe Šola vožnje Mekinc, potem ko so v kategoriji fantov do 17 let v finalu premagali Fructal z 12:6. V kategoriji deklet U17 so prvo lovoriko osvojile košarkarice ekipe Leteče ribe. V finalu so brez težav ugnale ŽKD Ježico z 18:10.

Ekipa Kralj Matjaž je osvojila prvo mesto v kategoriji fantov U14. V finalu so z 21:14 premagali Začetnike. Med rekreativci pa so tokrat prvo mesto osvojili košarkarji ekipe UTDM Kočevje, potem ko so v finalu z 11:9 premagali Concrete Built.

FOTOGALERIJA TURNIRJA V AJDOVŠČINI

Tretji kvalifikacijski turnir je na sporedu naslednjo soboto, 8. junija, v Ljubljani pred Študentskim Kampusom. Prijava ekipe je možna do četrtka, 6. junija, do 23:59 ure.

TEKMOVALNE KATEGORIJE V DP KOŠARKE 3x3 V SEZONI 2019:
• Člani (rojeni do vključno 31. 12. 2003)
• Članice (rojene do vključno 31. 12. 2003)
• Fantje U23 (rojeni leta 1996 do vključno 2003)
• Fantje U17 (rojeni leta 2002 in do vključno 2005)
• Dekleta U17 (rojene leta 2002 in mlajša)
• Fantje U14 (rojeni leta 2005 in mlajši)
• Rekreativci (igralci, ki v tekmovalni sezoni 2018/2019 niso imeli podeljene pravice nastopa v 1., 2. ali 3. ligi državnih prvenstev pod okriljem FIBA)