Fantje do 20 let po porazu z Izraelom brez četrtfinala

20
jul.
2022
  • Fantje U20

Ljubljana – Reprezentanci fantov do 20 let se na evropskem prvenstvu v Podgorici ni uspelo uvrstiti v četrtfinale. V osmini finala je bila s 77:60 boljša reprezentanca Izraela. Slovencem sedaj do konca prvenstva ostane boj za uvrstitev od 9. do 16. mesta.

EVROPSKO PRVENSTVO FANTOV DO 20 LET

Osmina finala
IZRAEL : SLOVENIJA 77:60 (17:17, 22:9, 15:18, 23:16)

Strelci za Slovenijo: Čibej 3, Ščuka 12, Urbiha 5, Mirtič 4, Klavžar 10 (8 podaj), Duščak 6, Daneu 7 (7 skokov), Jurković 2, Ciani 11 (10 skokov), Sivka.

STATISTIKA TEKME
PODSTRAN REPREZENTANCE FANTOV DO 20 LET
SPLETNA STRAN EVROPSKEGA PRVENSTVA ZA FANTE DO 20 LET

Po izenačeni prvi četrtini je bil Izrael v nadaljevanju boljši tekmec. Odločilno prednost si je priigral že v drugi četrtini, ki jo je dobil z 22:9. Slovenci namreč v napadu niso bilo razpoloženi in razigranih nasprotnikov niso mogli ujeti. Tri minute do konca so se jim sicer približali na pet točk zaostanka (59:64), a že v naslednjem napadu prejeli trojko in sanj o preobratu je bilo konec. Fantom sedaj ostane borba za uvrstitev od 9. do 16. mesta. Prvi tekmec v tem delu bo v četrtek reprezentanca Ukrajine. Slednja je v osmini finala s 56:72 izgubila s Turčijo.