Evropske univerzitetne igre: Ljubljanske študentke bronaste

20
jul.
2018
  • Košarka 3x3

Ljubljana - V portugalski Coimbri se je končalo tekmovanje v košarki 3x3 v okviru 4. Evropskih univerzitetnih iger. Ljubljanske študentke so ponovno prišle do medalje - že četrto leto zapored in tako po kompletu medalj v zadnjih treh letih zopet osvojile medaljo – tokrat bronasto. Ljubljanske barve so na igrah zastopale: Urša Žibert, Sara Meden, Maja Jakobčič in Ela Stergar.
Avtor: KZS

Ljubljančanke so v svoji predtekmovalni skupini so gladko osvojile prvo mesto, več težav pa so imeli v četrtfinalu, kjer so po ogorčenem boju zmagale in se zasluženo uvrstile v polfinale. V polfinalnem obračunu so morale priznati premoč romunskim vrstnicam, v tekmi za tretje mesto pa so bile boljše od portugalskih vrstnic. Na nek način smo že v polfinalu gledali finale pred finalom med ljubljanskimi in romunskimi študentkami. Omenimo lahko, da je bila Maja Jakobčič (Univerza v Ljubljani) proglašena za najboljšo strelko finalnega dela tekmovanja.

Finalni obračun so dobile romunske študentke, katere so ugnale vrstnice iz Ukrajine.

Končni vrstni red (ženske):
1. Univerza v Pitestiju (ROM)
2. Nacionalna univerza Vasyl Stefanyk (UKR)
3. Univerza v Ljubljani (SLO)

Moški ekipi z Univerze na Primorskem (Andrej Volk, Aleks Cvetičanin, Tim Škerbec in Matija Radanović) in Univerze v Ljubljani (Grega Dežman, Grega Sajevic, Matic Sirnik in Žan Petejan) sta se na tekmovanje odpravili z upanjem  po visokih uvrstitvah. Žal se obema ekipama tokrat ni izšlo. Že v svojih predtekmovalnih skupinah sta precej grešili in na koncu obe osvojili četrti mesti in se s slabega izhodišča podali v boj za četrtfinale. V  osmini finala sta se obe ekipi sicer srčno borili, vendar sta bili neuspešni. Primorski študentje so izgubili proti kasnejšim prvakom študentom iz Litve, ljubljanski študentje pa so po ogorčenem boju in tudi s precej smole ter zaradi lastnih napak v zaključku tekme izgubili proti nemškim vrstnikom – finalistom tega tekmovanja. Tako sta se obe ekipi zadnji tekmovalni dan podali v boje za razvrstitev od 09. – 16. mesta. Glede na razočaranje po izpadu v osmini finala sta obe ekipi zadnji tekmovalni dan delovali dokaj anemično, tako da so primorski študentje na koncu osvojili 15. mesto, ljubljanski študentje pa 16. mesto.

Finalni obračuni v moški konkurenci so potekali na izjemno visokem nivoju, na koncu pa se je izkazalo, da je bilo na letošnjem tekmovanju precej dobrih in izenačenih ekip. Izstopali pa so vsekakor litvanski študentje, ki so tudi suvereno osvojili naslov prvakov.

Končni vrstni red (moški):
1. Univerza Vytautas Magnus iz Kaunasa (LIT)

Četrtfinale (ženske):
UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) : Akademija za šport in turizem v Volvogradu  (RUS)  12 : 10

UNIVERZA V LJUBLJANI (SLO) : Univerza Arel v Carigradu  (TUR)  20 : 16
TEHNOLOŠKA IN EKONOMSKA UNIVERZA V BUDIMPEŠTI (MAD) : Univerza v Ljubljani (SLO)  21 : 19

Osmina finala (moški):
UNIVERZA VYTAUTAS MAGNUS IZ KAUNASA (LIT) : Univerza na Primorskem (SLO)   21 : 14
UNIVERZA V GOETTINGENU (NEM) : Univerza v Ljubljani (SLO)  21 : 20

Tekme za uvrstitev od 09. – 16. mesta (moški):
Univerza na Primorskem (SLO) : AKADEMSKO UČILIŠČE OHALO  (IZR)  16 : 21
Univerza v Ljubljani (SLO) : UNIVERZA NA DUNAJU (AVT)  10 : 21
Univerza na Primorskem (SLO) : TEHNOLOŠKA IN EKONOMSKA UNIVERZA V BUDIMPEŠTI (MAD) 17 : 19
Univerza v ROUNU (FRA) : Univerza v Ljubljani (SLO) 22 : 13
UNIVERZA NA PRIMORSKEM (SLO) : Univerza v Ljubljani (SLO) 22 : 14