Dekleta peta, fantje deveti na EP v košarki 3x3 do 17 leta starosti

04
sep.
2022
  • Košarka 3x3

Ljubljana – Medtem, ko se na evropskem prvenstvu v košarki 3x3 do 17 leta starosti slovenski fantje niso prebili iz skupinskega dela in osvojili končno deveto mesto, so se dekleta v Atenah zavihtela na peto mesto. Po osvojenem prvem mestu v skupini so v četrtfinalu izpadla proti Poljakinjam.

Slovenke so se v četrtfinalu sicer zelo borile in v izenačeni tekmi popustile šele v zadnjih minutah. Poljakinje so zmagale s 14:11 (Elena Lazarević 6,  Manca Marolt 3, Hana Ovčina 2, Kim Žibert) ter na koncu veselile bronastega odličja. Evropske prvakinje so postale Francozinje, druge so bile Španke, Slovenke pa so osvojile peto mesto.

Pri fantih se naslova evropskih prvakov veselijo Nemci, drugi so bili Latvijci in tretji Francozi. Slovenski fantje so osvojili deveto mesto.

SPLETNA STRAN EVROPSKEGA PRVENSTVA DO 17 LET V KOŠARKI 3x3