3x3 Ljubljana druga na Challengerju v Lignanu

16
jul.
2018
  • Košarka 3x3

Ljubljana - Košarkarji 3x3 Ljubljana so turnirju serije Challenger v italijanskem Lignanu osvojili drugo mesto. Tretje mesto so osvojili igralci 3x3 Piran, četrti je bil 3x3 Kranj.
Avtor: KZS/Lenart

FIBA CHALLENGER LIGNANO (14. in 15. julij):

Na turnirju serije Challenger v Italiji so nastopile tri slovenske ekipe in prav vse so se prebile skozi skupinski del tekmovanja. V četrtfinalu je bil Piran uspešnejši od Lozane, Ljubljana je izločila Cremono Cobram, Kranj pa je bil boljši od Moskve. V polfinalu smo bili priča slovenskemu obračunu med Kranjem in Ljubljano. Od tekmovanja so se poslovili Kranjčani (Aleksander Vojičić, Matic Urbas, Mensud Julević in Tomo Čajič), Primorci (Adin Kavgič, Anže Srebovt, Gašper Ovnik in Simon Finžgar) pa so v drugem polfinalu morali priznati premoč kasnejšim zmagovalcem iz Srbije. V finalu so se košarkarji Ljubljane, ki so jo zastopali Blaž Črešnar, Dejan Mlakar, Jasmin Hercegovac in Željko Zagorac, dobro upirali srbskemu Limanu, a na koncu izgubili s 17:21.