3x3: Slovenci le še zmago oddaljeni od uvrstitve na EP

23
jun.
2018
  • Košarka 3x3

Ljubljana - Po izjemnem uspehu na SP so pred slovensko izbrano vrsto kvalifikacije za evropsko prvenstvo. Slovenija je v skupini A dobila uvodni tekmi in si že priborila nastop v polfinalu. Na prvenstvo potujejo pri tri reprezentance iz kvalifikacijskega turnirja v Andori.
Avtor: KZS/Lenart

POVEZAVA NA PRENOS

KVALIFIKACIJE ZA EP 2018 V KOŠARKI 3X3:

Termin: 23. in 24. junij
Lokacija: Andora

Slovenska 3x3 reprezentanca je kvalifikacijski turnir za nastopa na EP začela z zanesljivo zmago proti Grčiji. Srečanje je bilo izenačeno do 4. minute in izida 7:7. Slovenci so se odlepili s štirimi zadetimi meti za dve točki. Delni izid 11:2 je pomenil neulovljivo prednost naših košarkarjev. Zadnje štiri točke je dosegel Adin Kavgić, ki je bil skupaj s Simonom Finžgarjem prvi strelec slovenske reprezentance (6 točk), Ovnik jih je dodal pet, Srebovt pa štiri.

Tudi na drugem srečanju so naši košarkarji prevladovali in si z mirno ter preudarno igro prislužili uvrstitev v polfinale. Rezultat tekme med treto ekipo sveta in domačo reprezentanco je bil izenačen do izida 4:4. Slovenci so se podobno kot na prvi tekmi odlepili z dvema "dvojkama" Ovnika, uspešen niz pa nadaljevali še s štirimi zaporednimi točkami. Že po petih minutah igre je prednost zrasla na devet točk in košarkarji v slovenskih dresih so morali tekmo zgolj mirno pripeljati do konca. Tokrat sta izstopala Adin Kavgić (9 točk) in Gašper Ovnik, ki se ja zaustavil pri 8. Tri točke je dodal Simon Finžgar, točko pa Anže Srebovt.

Jutrišnji obračun proti Češki bo odločal o položaju pred polfinalom, saj so tako naši košarkarji kot Čehi dobili uvodna obračuna v skupini A. Zmagovalca polfinalnih tekem se bosta uvrstila na EP, tekma za tretje mesto pa bo dala še zadnjega potnika na EP v Romuniji.

Slovenija je najuspešnejša reprezentanca v zgodovini evropskih prvenstev. Leta 2014 so Slovenci posegli po srebrni medalji, na naslednjem EP so postali evropski prvaki, lansko evropsko prvenstvo pa so naši košarkarji zaključili na drugem mestu.

Na evropsko prvenstvo, ki bo med 14. in 16. septembrom potekalo v Bukarešti, se bo poleg romunske reprezentance uvrstilo še enajst ekip. Nastop na EP si bodo zagotovile prve tri ekipe iz kvalifikacijskega turnirja v Andori. Preostala kvalifikacijska turnirja bosta potekala v Franciji in Romuniji.

Slovenske barve bodo tudi v kvalifikacijah za EP zastopali Adin Kavgić, Gašper Ovnik, Simon Finžgar in Anže Srebovt.