Znani so vsi udeleženci finalnega turnirja 18. Pokala Spar

15
jan.
2019
  • Pokal Spar

Ljubljana – Z današnjo četrtfinalno tekmo med Krko in Sixt Primorsko, je postal znan še zadnji udeleženec finalnega turnirja Pokala Spar. Košarkarji Sixt Primorske so z rezultatom 75:62 premagali Krko in si tako priigrali napredovanje, dan prej pa je to uspelo še košarkarjem Hopsov, Petrol Olimpije ter Helios Suns.
Avtor: KZS/MZ

Pokal Spar
Torek, 15. januar, ob 19:00
KRKA : SIXT PRIMORSKA 62:75 (14:20, 15:22, 11:22, 22:11)

Fifolt (9 skokov) 17, Balažič in Jošilo (5 skokov) 9; Harris 15, Marinković 14, Henry (5 asistenc) 13

Primorci so v zadnji četrtfinalni tekmi premagali novomeško Krko in se tako uvrstili na finalni turnir Pokala Spar. Domačini so v tekmo vstopili z 28 točkami zaostanka vendar se proti aktualnim pokalnim prvakom niso uspeli razigrati. Pri Krki je bil najbolj razpoložen Žiga Fifolt, ki je bil tudi edini strelec domačih z dvomestnim številom točk (17), do dvojnega dvojčka pa mu je zmanjkal le en skok. Pri gostih je tempo igre odlično narekoval Žan Mark Šiško, ki je v prvih 7 minutah tekme zbral kar 5 od skupno 9 asistenc in bil tako najbolj zaslužen za vodstvo Primorcev po prvi četrtini. Pri gostih je največ točk zbral Lance Harris (15), učinkovito pa sta v napadu igrala še Ivan Marinković (14) ter Corin Henry (13).

ŽE ODIGRANO:
Ponedeljek, 14. januar, ob 19:00
PETROL OLIMPIJA : ROGAŠKA 79:81 (23:11, 25:19, 14:29, 17:22)

Lorbek, Lapornik in Kastrati (6 skokov) 15; Davis (5 asistenc) 21, Sarajlija (5 asistenc) 19

Rogaška je na prvi tekmi po hudem boju priznala premoč Olimpiji, ki je imela pred povratno temo doma le tri točke prednosti. Ljubljančani so začeli zelo dobro in tekmecev v prvi četrtini dovolili 11 točk, ob polčasu pa vodili z 18 točkami naskoka. Pa so gostje zaigrali veliko bolje v drugem delu in se pred zadnjo četrtino gostiteljem približali le na dve točki zaostanka ter do konca pretili, da bodo predčasno iz pokala izločili Olimpijo, pri kateri so po 15 točk dosegli Miha Lapornik, Domen Lorbek in Erjon Kastrati, prvi strelec dvoboja pa je bil v vrstah gostov Rashun Jarrel Davis (21), ki pa je zgrešil zadnji met na tekmi.

HELIOS SUNS : ŠENTJUR 96:65 (24:16, 26:21, 28:14, 18:14)
Šalić (6 skokov) 18, Bratec (6 skokov) 17, Oman 16; Konjević (6 asistenc) 21, Woolridge (5 skokov) 11

Šentjur je v povratno tekmo četrtfinala vstopal kar s 24 točkami prednosti, a vendar tudi s popotnico sobotnega poraza z Domžalčani v Ligi Nova KBM. Borben in odločen pristop košarkarjev Helios Suns, posebno v obrambi, je očitno pripomogel h končnemu uspehu, saj so Domžalčani rezultatsko dobili prav vse četrtine. Želja po napredovanju jim je tako prinesla pozitivno skupno razliko 7 točk, kar košarkarje Helios Suns zasluženo uvršča v polfinale Pokala Spar. Pri domačih sta odlično tekmo odigrala rezervist Đoko Šalić (18 točk) in Aljaž Bratec (17 točk), pri Šentjurju pa je bil strelsko razpoložen Davor Konjević (21 točk).

HOPSI POLZELA : PLAMA PUR 92:62 (20:19, 20:22, 24:9, 28:12)
Borse (5 asistenc), Rotar in Benson 15; Srebovt (7 skokov in 5 asistenc) 26, Hreščak 12

Hopsi so igrali proti edinem drugoligašu v četrtfinalu, imeli pa so precej dela že na prvi tekmi, četudi so jo na koncu dobili s 16 točkami prednosti. Izjemno motivirana ekipa Plame Pur, je ob polčasu vodila s točko prednosti, že prej pa je bil izid ves čas izenačen. Toda tretjo četrtino so Polzelani dobili s 24:9 in tudi v zadnjem delu niso popustili na poti do zmage. Prvi strelec tekme je bil kapetan Plame Pur Anže Srebovt, ki je edini med vsem presegel 20 točk (26 točk), temu pa je dodal še sedem skokov in pet asistenc. Pri Hopsih so na parket vstopili vsi igralci in se vsi tudi vpisali med strelce.