Zlatorog v finalu Pokala Helios Alpe Adria

20
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - Zlatorog je v ponedeljek odigral povratno srečanje polfinala Pokala Helios Alpe Adria proti ekipi Brna in se kljub porazu z 77:75 uvrstil v finale tega tekmovanja. To bo še drugo finale v treh letih obstoja tega tekmovanja.

POKAL HELIOS ALPE ADRIA

POLFINALE, POVRATNA TEKMA:

Ponedeljek, 19. marec:
BRNO : ZLATOROG LAŠKO 77:75 (10:16, 21:23, 21:13, 25:23)

Radulović 20; Barič 31 (6 skokov, 5 podaj), Miljković (6 skokov), Popovič in Durnik (6 skokov) po 9.

Košarkarji Zlatoroga so odigrali povratno srečanje polfinala Helios Alpe Adria cup proti ekipi Brna in se kljub porazu z 77:75 uvrstili v finale tega tekmovanja. To bo še drugo finale v treh letih obstoja tega tekmovanja.

Tekmo so bolje in z več energije pričeli Laščani, ki so hitro povedli in ves čas vodili za okoli deset točk. Prednost so uspeli zadržati skozi celoten prvi polčas, ko je na semaforju pisalo 31:39.

V drugem polčasu so se domačini pričakovano povsem približali in celo povedli, vendar vodstvo ni trajala dolgo, kajti Laščani so ponovno prevzeli vajeti v svoje roke. Prednost Laščanov se je ves čas gibala okoli dveh točk, vse do zadnje minute tekme, ko so igralci Zlatoroga povedli za pet točk. Ko je že kazalo, da je tekma odločena, so se pričele napake Laščanov, ki so domačinom omogočile, da so z zadetimi trojkami prednost povsem izničili. K sreči pa je na drugi strani Nejc Barič, ki je bil z 31 točkami prvi strelec tekme, uspešno izvajal proste mete in nagajal domačinom pri lovljenju zmage za plus štiri. Ob koncu je na semaforju pisalo 77:75 za domačine, kar je pomenilo, da se je Zlatorog uvrstil v finale.