03
apr.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - Košarkarji Zlatoroga so postali zmagovalci Pokala Helios Alpe Adria v sezoni 2017/18. Z rezultatom 89:79 so na Dunaju odpravili Levice, ki jih vodi slovenski trener Teo Hojč, najboljši strelec Slovakov pa je bil Miha Vašl.

POKAL HELIOS ALPE ADRIA

FINALE:
Torek, 3. april, Dunaj:

LEVICKI PATRIOTI : ZLATOROG LAŠKO 79:89 (23:21, 18:16, 13:25, 25:27)
Vašl 22, Kurbas 17, Sims 15 (5 skokov); Thomas (5 skokov), Barič (10 asistenc) in Popović po 18.

Košarkarji Zlatoroga so v finalu Pokala Helios Alpe Adria ugnali slovaške Levice in osvojili omenjeno tekmovanje. V prvih treh četrtinah so bili spredaj Slovaki, ki so bili izjemno natančni pri metu za dve točki (68%). Pri vodstvu varovancev Tea Hojča s 54:48 je sledil izjemen niz Laščanov. Zadeli so tri mete za tri točke (2x Barič in 1x Vodiškar), svoje je dodal še Popović in Zlatorog je po izjemnih 17:0 vodil za 11. Slovaški niz 7:0 je s štirimi točkami prekinil Urban Durnik. Laščani so bili v zaključku tekme natančni s črte prostih metov in zasluženo osvojili prvo lovoriko po letu 2004, ko so bili najboljši v slovenskem pokalnem tekmovanju.

Igralcem ter strokovnemu štabu KK Zlatorog čestitamo za naslov prvaka v Pokalu Helios Alpe Adria.