Zlatorog ob koncu rednega dela do tretje zmage

07
feb.
2020

Ljubljana - Košarkarji Zlatoroga so v zadnjem kolu prvega dela ligaškega tekmovanja presenetili domžalski Helios in se veselili nepričakovane zmage. Uspeh pa razmerij na lestvici ni spremenil. Domžalčani ostajajo del elitne skupine, ki se bo borila za prvake, Laščani pa se bodo v drugem delu borili za obstanek v slovenski košarkarski eliti.

1. SKL
18. kolo
Petek, 7. februar

ZLATOROG LAŠKO : HELIOS SUNS 90:84 (26:22, 20:16, 19:35, 25:11)
Zlatorog: Jereb 9, Poyser 8, Kellner 9, Joseph 5, Bjeletić 18, Gontar 6, Dragan 15, Grušovnik 20.
Helios Suns: Konjević 13, Radovčić 10, Pelko 14, Oman 12, Šantelj 3, Mahkovic 22, Hirschmann 2, Florveus 8.

V izenačenem uvodu tekme si nobeno od moštev ni uspelo ustvariti večje prednosti in še na 16. točki je bil izid izenačen. Končnica prve četrtine pa je vendarle pripadla gostiteljem, ki so v uvodu druge četrtine celo povedli s 30:22 in 35:25. Izida 41:27 in 46:37 sta nakazovala domačo zmago.

Po 53:40 in po menjavi strani se je obetalo mirno nadaljevanje, kar pa je bil račun brez krčmarja, saj so Domžalčani poskrbeli za preobrat in z delnim izidom 29:8 povedli za osem točk. V zadnjem delu pa so Laščani zmogli preobrat. Odločala je zadnja minuta, ko so vodili za dve točki. Na štiri je razliko povišal Dragan Bjeletić (88:84), isti igralec pa je 13 sekund pred koncem zadel še prosta meta in poskrbel za domačo zmago.

Pri domačih je bil z 20 točkami najbolj učinkovit Matic Grušovnik, Dragan Bjeletić pa je 18 točkam dodal 10 skokov. Pri Heliosu je 22 točk dosegel Blaž Mahkovic.