Zanesljiva zmaga Koper Primorske v Podčetrtku

27
nov.
2019

Ljubljana - Koprski košarkarji so s 64:98 zanesljivo zmagali v Podčetrtku. Na dosedanjih osmih tekmah še niso doživeli poraza v prvem delu domačega ligaškega tekmovanja, medtem ko so osmoljenci današnje tekme doživeli že osmi poraz v nizu.

1. SKL
9. kolo
Sreda, 27. november, ob 19.00

TERME OLIMIA PODČETRTEK : KOPER PRIMORSKA 64:98 (17:27, 16:28, 14:23, 17:20)
Terme Olimia Podčetrtek:
Kosič 10, Strnad 17, Gorenc 4, Cerkovnik 5, Stergar 9, Reberšak 7, Gabrovšek 8, Thomas 2, Sevšek 2.
Koper Primorska: Holt 10, Vončina 3, Lazić 10, Marinković 12, Hodžić 14, Jagodić Kuridža 6, Dimec 8, Šiško 12, Čakarun 13, Barič 3, Kosi 7.

Do osme minute je bila tekma povsem izenačena (16:17), nato pa je v znanem slovenskem termalnem kraju zagospodarila ekipa z Obale. Prvo četrtino je zaključila z vodstvom desetih točk (27:17), v nadaljevanju pa je bil prepad med ekipama vse večji.

Že v prvi polovici tekme so si izbranci gostujočega trenerja Jurice Golemca nekajkrat priigrali prednost 22 točk (51:29, 53:31 in 55:33). V nadaljevanju so imeli škarje in platno v svojih rokah ter zanesljivo zmagali, najvišje vodstvo pa so si priigrali v 33. minuti, ko je bilo +39 (88:49).

V zmagoviti ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Alen Hodžić s 14 točkami, tri več je za poraženo zasedbo dosegel Nejc Strnad.

Koprska ekipa bo v prihodnjem kolu gostovala v Laškem, zasedba iz Podčetrtka pa bo gostila novomeško Krko. Obe tekmi bosta v sredo, 4. decembra.

Izjavi trenerjev po tekmi:
Bojan Lazić, trener Terme Olimia Podčetrtek:
"Razlika v kvaliteti je bila očitna. Koprčanom je nemogoče fizično parirati 40min. Uspelo nam je, kar smo si zadali pred tekmo in to je dvig naše igre pred nadaljevanjem prvenstva."