Zaključeni četrtfinalni turnirji 55. Košarkarskega Superšolarja

24
mar.
2022
  • Košarkarski Superšolar

Ljubljana - Z današnjo tekmo starejših učencev v Slovenskih Konjicah med OŠ Pod Goro in OŠ Brežice se je zaključil četrtfinalni del tekmovanja 55. Košarkarskega Superšolarja za starejše učence in učenke. Skupno je bilo odigrano 17 četrtfinalnih turnirjev, udeleženih pa je bilo 32 šol pri učencih in 22 šol pri učenkah.

Na polfinalne turnirje, od katerih je bil med starejšimi učenci v skupini Vzhod 1A že odigran, se je uvrstilo 24 ekip učencev ter 9 ekip učenk. Le OŠ I Murska Sobota in OŠ Loka Črnomelj imata obe ekipi med polfinalisti, preostali turnirji pa se začnejo odvijati že v četrtek, 24. aprila. Predviden zaključek polfinalnega tekmovanja je do petka, 1. aprila.

Med učenci si bo 8 zmagovalcev polfinalnih skupin zagotovilo nastop v finalu regij, od koder si bosta po dve ekipi iz vsake skupine zagotovili nastop na finalnem turnirju.

Med učenkami se bodo zmagovalke posameznih skupin uvrstile na finalni turnir.

Rezultate četrtfinalnih turnirjev lahko najdete tukaj, razpored polfinalnih turnirjev pa je na voljo na tej povezavi.