ŽU16: Slovenke po porazu proti Romuniji v boj za 7. mesto

24
avg.
2018
  • Dekleta U16

Ljubljana/Podgorica - Slovenska reprezentanca deklet do 16 let je po podaljšku izgubila še drugo tekmo v izločilnih bojih evropskega prvenstva divizije B. Z rezultatom 65:61 so bile boljše Romunke. Slovenija se bo jutri ob 13.45 pomerila za končno sedmo mesto.
Avtor: KZS/Lenart

EVROPSKO PRVENSTVO DIVIZIJE B ŽU16 (PODGORICA, ČRNA GORA)

Tekma za razvrstitev od 5. do 8. mesta:
Petek, 24. avgust:
SLOVENIJA : ROMUNIJA 61:65 (12:13, 16:16, 11:14, 17:13, 5:9) *po podaljšku
Šrot 11 (6 skokov), Manojlović 11 (5 skokov), Jelenc (5 skokov) in Vrečer (5 skokov) po 8, Šporar in Dragar po 5, Marguč in Garič (5 skokov) po 4, Mičunović 3, Čeh (9 skokov) in Ude po 2, Tajhar.
POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Na srečanju za razvrstitev od petega do osmega mesta smo spremljali izenačen prvi del, Romunke so na glavni odmor odšle s točko prednosti. Po uvodnem vodstvu Slovenije so pobudo prevzele Romunke, ki so si v prvih dvajsetih minutah priborile že devet točk plusa, katerega pa so naše košarkarice še pred glavnim odmorom izničile. Romunke so Sloveniji največ težav povzročale z ozko postavitvijo v obrambi. Skoraj dve tretjini točk v prvem polčasu so dosegle košarkarice, ki so tekmo začele na klopi.

Slovenijo je na začetku drugega polčasa z zadetima prostima metoma Mance Vrečer po dolgem času prešla v vodstvo. Za razliko od romunske conske postavitve, so Slovenke stavile na agresivno obrambo po celem terenu. V 28. minuti je drugo slovensko trojko na tekmi zadela Anja Dragar, kar je Sloveniji ponovno prineslo vodstvo. Romunke so po minuti odmora vrnile z dvema zadetima metoma za tri točke ter pred zadnjo četrtino vodile za štiri.

Po štirih zaporednih točkah Slovenije na začetku zadnjega dela je bil rezultat ponovno poravnan. Romunke so bile do končnice v vodstvu, slovenski voz in priključek pa je držala 14-letna Zala Šrot, ki je v zadnjem delu dosegla sedem točk. Dve minuti pred koncem je po košu Vanje Manojlović Slovenija povedla za tri točke, kar je bila tudi najvišja slovenska prednost na celotnem srečanju. Romunija je odgovorila po že znanem scenariju - z zadetim metom za tri točke in ekipi sta v zadnjo minuto vstopili z izidom 54:54. Vanja Manojlović je s črte prostih metov Sloveniji zagotovila prednost dveh točk. Tri sekunde pred koncem je rezultat na 56 poravnala Andreea Horlea. Slovenke v zadnjem napadu niso dosegle koša in na vrsti je bil podaljšek.

Izid je bil tudi v dodatnih petih minutah večino časa izenačen. Romunke so slabo minuto pred koncem tekme povedle za dve točki, zmago pa so potrdile z dvema zadetima prostima metoma Anamarie Pop.

Najboljša strelka Slovenije je bila Zala Šrot, ki je dosegla 11 točk ter ujela še šest odbitih žog.

Slovenija se bo jutri ob 13.45 pomeril s Portugalsko za končno sedmo mesto v diviziji B evropskega prvenstva za dekleta do 16 let.