18
avg.
2018
  • Dekleta U16

Ljubljana/Podgorica - Varovanke Gašperja Sluge so v tretjem kolu evropskega prvenstva divizije B prišle do druge zmage in naredile pomemben korak proti četrtfinalu. Z 58:41 so bile boljše od Slovakinj.
Avtor: KZS/Lenart

EVROPSKO PRVENSTVO DIVIZIJE B ŽU16 (PODGORICA, ČRNA GORA)

3. kolo:
Sobota, 18. avgust:
SLOVENIJA : SLOVAŠKA 58:41 (16:7, 17:8, 11:14, 14:12)
Garič 11 (5 skokov), Mičunović 10, Šporar 8, Marguč in Tajhar po 6, Šrot 4, Čeh, Dragar in Vrečer po 3, Jelenc (7 skokov) in Manojlović po 2, Ude.

POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA

Slovenske košarkarice so tretje srečanje na EP začele odlično in že po prvih desetih minutah prišle do prednosti devetih točk. Igra Slovenije je temeljila na trdi in agresivni igri v obrambi. Svoje tekmice so prisilile v kar 34 izgubljenih žog ter nizek odstotek meta iz igre (30%). Kljub izgubljenemu skoku pa je bila zmaga Slovenije zelo zanesljiva. Srečanje se je zaključilo z rezultatom 58:41.

Slovakinje niti enkrat na tekmi niso vodile. V uvodnih šestih minutah sta ekipi skupaj dosegli zgolj šest točk, nato pa je naša reprezentanca stopila na plin in si priigrala prvo občutnejšo prednost.

Podoben mrk kot na začetku smo videli tudi ob koncu polčasa, vendar je bila takrat slovensko vodstvo že zelo visoko (18). Slovenske košarkarice so v  napadu znova prikazale pravo ekipno predstavo. Kar deset košarkaric je zbralo vsaj eno asistenco, med strelke se jih je vpisalo enajst.

Slovenske košarkarice so v drugem polčasu brez večjih težav nadzorovale potek tekme. Prednost je zgolj enkrat (33. minuta) padla na enomestno številko, slovenska zmaga pa nikoli ni bila ogrožena.

Sara Garič je bila z 11 točkami najboljša strelka Slovenije, 10 jih je dodala še Ana Vita Mičunović.

Slovenke se bodo v zadnjem kolu pomerile z Estonijo. Srečanje bo na sporedu v ponedeljek ob 13.45.

URADNA STRAN PRVENSTVA

Izjava po tekmi proti Slovaški:
Gašper Sluga, selektor reprezentance deklet do 16 let:
"Odlična obramba v prvem polčasu je odločila današnjega zmagovalca. Veseli me, da so dekleta dobro reagirala po porazu in prišla do zaslužene zmage, za kar jim iskreno čestitam. Hvala številnim slovenskim navijačem, ki nas bodrijo na vsaki tekmi. Dan premora bo prišel prav da se odpočijemo in dobro pripravimo na reprezentanco Estonije."