ŽU16: Naše košarkarice tudi v drugo boljše od Hrvatic

27
jul.
2018
  • Dekleta U16

Ljubljana/Kastav - Varovanke Gašperja Sluge so dobile tudi drugo pripravljalno tekmo proti reprezentanci Hrvaške. Slovenke so današnjo tekmo odigrale še boljše kot včerajšnjo in slavile zmago z rezultatom 59:38. Reprezentantke bodo v četrtek in petek gostovale v Beogradu,  kjer jih čakata dve tekmi proti Srbiji.
Avtor: KZS/Lenart

PRIPRAVLJALNI TURNIR NA HRVAŠKEM:

Sobota, 28. julij (Kastav):
HRVAŠKA : SLOVENIJA 38:59 (8:13, 17:15, 6:13, 7:18)
Manojlović 9, Jelenc, Šrot in Šporar (5 asistenc) po 8, Ude (6 prid. žog), Garič in Mičunović po 6, Jenko 4, Čeh 3, Marguč (6 skokov), Vrečer, Vrunč.

Tudi na drugi pripravljalni tekmi na hrvaški obali so do zmage prišle slovenske košarkarice. Prednost naše reprezentance je v 17. minuti znašala že devet točk, nato pa je sledil niz domačink, ki so uspele prednost Slovenk stopiti na tri točke. V drugem delu so varovanke Gašperja Sluge zaigrale še veliko boljše, Hrvaticam so dopustile zgolj 13 točk, dobro igro v obrambi pa kronale s protinapadi in lahkimi koši.

Prednost je rasla, najvišja pa je bila povsem ob koncu tekme, ki so jo naše košarkarice dobile z 59:38. Vanja Manojlović je bila z devet točkami najboljša strelka Slovenije, Mojca Jelenc, Tori Šporar in Zala Šrot so tekmo zaključile z osmimi točkami.

Slovenke se po tekmi vračajo v domovino. S pripravami bodo nadaljevale v ponedeljek, v sredo pa se odpravljajo na gostovanje v Srbijo, kjer se bodo dvakrat srečale z domačo reprezentanco.

Gašper Sluga, selektor reprezentance deklet do 16 let:
estitke igralkam za novo zmago. V zadnjih minutah druge četrtine smo zaradi premalo čvrste in zbrane obrambe dvignili nasprotnice. V drugem polčasu smo odigrali odlično v obrambi, Hrvaška praktično ni imela odprtega meta, vse skupaj pa smo kaznovali s hitrimi protinapadi. Zmaga je več kot zaslužena.