19
maj
2018

Ljubljana - Košarkarji Petrola Olimpije so z zanesljivo zmago nad Krko prišli do vodstva v finalni seriji z 1:0. Drugo srečanje finala bo na sporedu v torek ob 18. uri v Novem mestu.
Avtor: KZS/Lenart

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, FINALE, 1. TEKMA:

Sobota, 19. maj:
PETROL OLIMPIJA : KRKA 90:69 (15:18, 24:15, 27:19, 24:17) [1:0]
Špan 19, Oliver 15 (7 skokov), Morgan (8 skokov) in Lorbek po 12; Dimec 13 (8 skokov), Marinelli 10 (5 podaj), Jošilo in Zagorac po 9.

FOTOGALERIJA

Košarkarji Petrola Olimpije so dobili prvo tekmo finalne serije Lige Nova KBM na tri zmage proti Krki. V Stožicah so zmagali z 90:69, druga tekma pa bo v torek, 22. maja, ob 18. uri v Novem mestu.

Ljubljančani so upravičili vlogo favorita in zabeležili že deseto zaporedno zmago v državnem prvenstvu. Poraza ne poznajo že pet tednov oziroma od 11. aprila, ko so nazadnje izgubili na gostovanju v Šenčurju.

Do zmage so prišli navkljub poškodbi komolca prvega organizatorje igre Mitchella McCarrona, ki je parket z ledom na roki zapustil že v prvi četrtini. Njegovo vlogo je prevzel Jan Špan in bil z 19 točkami eden ključnih igralcev na poti do uvodne zmage oziroma sedemnajstega naslova državnega prvaka.

Petrol Olimpija je vprašanje zmagovalca rešila v tretji četrtini, ki jo je dobila s 27:19. Najprej je prišla do prve dvomestne prednosti (47:36), do 28. minute pa je razliko povišala na 63:43.

Domači so imeli več razpoloženih igralcev, močnejši so bili pod obročema (50:33), hkrati pa so vseh štirideset minut narekovali ritem igre in bili čvrsti v obrambi, tako da so Krki zadali drugi najvišji poraz v Ligi Nova KBM v tej sezoni ter jo omejili na drugi najnižji točkovni izkupiček v zadnjem mesecu oziroma zadnjih devetih tekmah.

Huje jo je Krka skupila le na začetku sezone, ko je jo Olimpija nadigrala z 22 točkami razlike, manj točk kot danes pa so Novomeščani nazadnje dosegli 18. aprila ob porazu na gostovanju v Domžalah (68:62).

Med odmorom je Košarkarska zveza Slovenije podelila priznanja najboljšim v Pokalu mladih, tekmovanju za razvoj, kakovostnejše delo z mladimi ter promocijo košarke. Pri dekletih so bile najuspešnejše košarkarice Ježice, v konkurenci fantov pa Helios Suns.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:
"Začetek tekme je bil za nas zelo stresen. Slabo smo jo odprli, hkrati pa se nam je poškodoval McCarron. Potrebovali smo nekaj časa, da smo se zbrali in začeli igrati svojo igro. Mislim, da smo nato zasluženo zmagali, a to je le prva od treh zmag, ki jih potrebujemo za izpolnitev cilja."

Simon Petrov, trener Krke:
"Težko rečem, kaj je šlo narobe. Moram si najprej še enkrat ogledati tekmo, zagotovo pa je res, da naša obramba ni bila prava. Šepala je na vseh pozicijah, tako da je Petrol Olimpija zlahka dosegala koše. Dala jih je veliko preveč, da bi lahko upali na presenečenje."