V zaostalih tekmah 10. kola 1.SKL zmagi Rogaške in Zlatoroga Laško

23
dec.
2020

Ljubljana – V današnjih dveh zaostalih tekmah 10. kola 1.SKL so bili uspešni košarkarji Rogaške v Šentjurju in Zlatorog Laško v domači dvorani. Naslednje tekme bodo odigrane po božičnih praznikih, 26. decembra.

1.SKL
10. kolo
Sreda, 23. december

ŠENTJUR : ROGAŠKA 88:95 (27:28, 15:19, 12:18, 34:30)
Šentjur:
Špan 20, Tabak 5, Đapa 14, Samac 25, Ledl 20, Mitrović 2, Ahmedović 2.
Rogaška: Nichols 36, Bernard 19, Gabrovšek 8, Šantelj 17, Vujačić 4, Pelko 6, Blackshear 5.
Po izstopu Koper Primorske iz lige ter zmagi Rogaške v Šentjurju imata slednji ekipi po 21 točk za osem zmag in pet porazov. Slatinčani, ki so metali kar 67-odstotno iz igre (za dve točki kar 79-odstotno), so do osme prišli po tem, ko so dobršen del tekme vodili, v zadnji četrtini pa odbili še zadnji napad gostiteljev. Junak tekme je bil David Nichols s 36 točkami ter po šestimi skoki in podajami ter indeksom 41. Malcolm Bernard je k zmagi dodal 19 točk, devet skokov in sedem podaj. Pri domačih so trije košarkarji dosegli vsaj 20 točk, največ med njimi pa Domagoj Samac (25). Potem ko so bili domači večino prve četrtine rahlo v ospredju, pa so v drugi Slatinčani prevzeli pobudo, povedli tudi za devet točk, na glavni odmor pa so nesli pet točk zaloge. V tretjem delu igre so gosti ves čas držali domače na varni razdalji, prav ob koncu so prvič povedli za enajst točk in tako z lepo prednostjo začeli zadnji del igre. Toda ta je hitro izpuhtela, Jernej Ledl je namreč izenačil na 73:73 dobrih šest minut pred koncem. Košarkarji iz Rogaške Slatine pa so znova udarili z delnim izidom 8:0 in se spet odlepili, Leon Šantelj je tri minute pred koncem znova poskrbel za vodstvo z enajstimi točkami, ko pa je še Bernard pol minute pred koncem zadel oba prosta meta za 93:85, je bil zmagovalec odločen.
Šentjur bo čez tri dni v 13. kolu gostil Helios Suns, Rogaška pa čez en teden GGD Šenčur.

ZLATOROG LAŠKO : HOPSI POLZELA 80:77 (19:17, 21:15, 24:25, 16:20)
Zlatorog Laško: Strel 6, Benson 13, Stipaničev 2, Kellner 10, Routt 21, Jereb 2, Požin 18, Grušovnik 5, Ličen 3.
Hopsi Polzela: Copot 19, Jurček 12, Mikulić 5, Carver 15, Kosič 20, Goltnik 4, Kureš 2.
Laščani so po ligaškem izstopu ekipe iz Kopra in uspehu proti Hopsom vpisali svojo peto zmago v sezoni, ekipa iz Polzele ostaja pri štirih. Prvi igralec domačih je bil Logan Routt, ki je 21 točkam dodal 17 skokov, pri gostih je Žan Kosič zbral 20 točk, Aaron Carver pa je 15 točkam dodal 14 skokov. Laščani so v prvem polčasu prevladovali. Po izenačenih prvih desetih minutah so v drugem delu igre domači prvič na tekmi poskrbeli za dvomestno prednost, ko so malce pred polčasom povedli s 40:30. Sredi tretjega dela igre so Laščani pobegnili že za 14 točk, gostom pa je vendarle uspelo ohraniti upanje na preobrat, saj so še pred zadnjo četrtino zaostanek prepolovili. Vse do zadnje minute so bili nato tudi v igri za zmago, a so v odločilnih trenutkih zapravili preveč napadov, tako da so domači tudi z ne ravno popolnim izvajanjem prostih metov, v zadnji minuti so jih zadeli pet od osmih, držali tekmece na varni razdalji.
Zlatorog bo čez tri dni v 13. kolu gostil ekipo iz Podčetrtka, Hopsi pa Triglav.