V zaostali tekmi 8. kola 1.SKL Helios Suns premočni za Kranjčane

22
dec.
2020

Ljubljana – V zaostali tekmi 8. kola 1.SKL so Helios Suns gostovali pri zadnjeuvrščeni ekipi državnega prvenstva, kranjskemu Triglavu in niso dovolili presenečenja ter so zanesljivo zmagali.

1.SKL
8. kolo
Torek, 22. december

ECE TRIGLAV : HELIOS SUNS 61:77 (15:18, 12:29, 11:11, 23:19)
ECE Triglav: Ožegovič 2, Stavrov 14, Milašinović 2, Rodič 12, Smrekar 6, Praljak 4, Ješe 7, Urbiha 8, Kuralt 6.
Helios Suns: Oman 7, Sekulovič 17, Mahkovic 10, Ferme 17, Morina 11, Hirschmann 2, Prepelič 13.
Kranjčanom tudi v desetem nastopu v 1. SKL ni uspelo doseči zmage. Od nje so bili precej oddaljeni, kolikor toliko enakovredni pa le v prvi četrtini, potem pa je Helios hitro pobegnil. Prva četrtina se je po začetnem zaostanku 0:7 končala s tesno prednostjo Domžalčanov, ki pa so nato z delnim izidom 14:2 sredi druge četrtine že postavili temelje za visoko zmago. Ob polčasu so vodili za 20 točk, prednost pa je ostala takšna ali še višja tudi v nadaljevanju. Gostje so tudi v tretji četrtini domačim dovolili malo košev, Kranjčani so dosegli le 12 in 11 točk. Še bolj se je nato tehtnica nagnila na stran gostov v zadnjem delu, ko so košarkarji Heliosa pet minut pred koncem prišli že na +30 (75:45). Z vidno počasnejšim ritmom so nato dovolili domačim, da nekoliko zadihajo, razlika pa je vseeno ostala precej visoka do konca dvoboja. Zadnjih pet minut so sicer domači dobili z delnim izidom 16:2.
Pri gostih sta se strelsko najbolj izkazala Mihailo Sekulović in Tadej Ferme s po 17 točkami, pri domačih pa je bil najbolj učinkovit Andrej Stavrov s 14.
Današnja tekmeca novi preizkušnji čakata 26. decembra, ko bosta igrala tekmi 13. kola. Kranjčani bodo gostovali pri Hopsih, Helios pa pri Šentjurju.