V tekmi pred televizijskim avditorijem GGD Šenčur v 8. kolu 1.SKL v gosteh premagal Terme Olimia Podčetrtek

16
nov.
2020

Ljubljana – V ponedeljek zvečer se je pred televizijskimi kamerami v Podčetrtku odigrala tekma 8. kola 1.SKL, kjer so domačimi pričakali goste iz Šenčurja. Košarkarji iz Podčetrtka so v dosedanjem delu prvenstva izgubili le enkrat, a so po sila povprečnem prvem polčasu zasluženo priznali premoč gostov in tako doživeli drugi poraz v sezoni.

1.SKL
8. kolo
Ponedeljek, 16. november

TERME OLIMIA PODČETRTEK : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 70:88 (15:28, 19:27, 17:17, 19:17)
Terme Olimia Podčetrtek: Švigelj 7, Maček 5, Čebular 14, Cerkovnik 13, Atanacković 12, Vasilić 5, Strnad 6, G. Škorjanc 4, Popadić 4.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 11, Novak 9, Murić 18, R. Rizvić 16, Martinčič 16, Kralj 9, Daneu 3, Strmčnik 6.
Dvoboj sosedov na prvenstveni razpredelnici ni vnaprej kazal zmage izkušenih Gorenjcev, ki so v sezoni doživeli že tri poraze, ekipa Term Olimie Podčetrtka pa vsega enega. A že ob polčasu je bilo pri zaostanku 20 točk jasno, da zmaga tokrat ne bo ostala v domači dvorani. Gostitelji so sicer povedli z 2:0, nato pa so gostje v petih minutah dosegli izid 18:2, ki je že odločil tekmo. Šenčurjani so prednost brez težav obdržali, v drugi tretjini pa nato povedli s 40:20 in 45:23, ter tik pred polčasom za 23 točk. V tretjem delu je prednost gostov nato narasla celo na 27 točk (36:63, 40:67).
Pri domačih je bil s 14 koši najboljši Sandi Čebular, Anže Cerkovnik jih je dosegel 13. Pri gostih so kar štirje košarkarji dosegli dvomestno število košev, z 18 točkami je bil najbolj razpoložen Dino Murić.
V naslednjem kolu se bodo Šenčurjani v soboto v gorenjskem derbiju pomerili s Triglavom, ekipo iz Podčetrtka pa v nedeljo čaka gostovanje v Novem mestu.