V današnjih tekmah 9. in 11. kola 1.SKL zmage Šenčurja, Šentjurja, Heliosa in Rogaške

12
dec.
2020

Ljubljana – V današnji pestri soboti, kjer so prvoligaši odigrali kar štiri tekme, sta se zaključila 9. in 11. kolo v 1.SKL. Zmag so se razveselili Šenčur, Šentjur, Helios Sunsi in Rogaška.

1.SKL
9. kolo
Sobota, 12. december

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ECE TRIGLAV 105:85 (24:19, 34:15, 27:20, 20:31)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 17, Bubnić 5, Novak 6, Murić 16, R. Rizvić 15, Martinčič 16, Kralj 16, Tešić 4, Strmčnik 10.
ECE Triglav: Praljak 6, Ješe 11, Ožegovič 14, Kuralt 8, Stavrov 21, Milašinović 6, Rodič 9, Urbiha 5, Smrekar 5.
Košarkarji Gorenjske gradbene družbe so se s petim zaporednim parom točk prebili do delitve prvega mesta v 1. SKL. Imajo enako število točk kot Krka. Slednja je pri 88-odstotni učinkovitosti, varovanci Konstantina Subotiča pa so pri 70 odstotkih.
Od gorenjskega derbija ni bilo veliko derbija. Šenčurjani so bili vsaj za razred boljši tekmec in če domači trener v zadnji četrtini ne bi priložnosti ponudil tudi rezervistom, bi bila razlika precej višja. Tako pa so gostje zadnjih deset minut dobili z 31:20 in se kolikor toliko zadovoljni vrnili v Kranj. Vseeno tudi po devetem nastopu ostajajo brez zmage. Šenčur je šele druga ekipa v tej sezoni 1. SKL, ki je presegla mejo 100 točk. Krka je dober mesec nazaj proti Zlatorogu dosegla 111 točk.
Trije domači igralci so imeli statistični indeks 20 ali višji. Hasan Rizvić (20) je ob metu 7:9 dosegel 17 točk, njegov brat Ramo Rizvić (22) je zbral 15 točk in sedem podaj, Dino Murić (26) pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom - 16 točk, 12 skokov. Prvi strelec tekme je bil sicer Andrej Stavrov (ECE Triglav) z 21 točkami.
GGD Šenčur 16. decembra čaka zaostala tekma 7. kola v Domžalah, ECE Triglav pa bo naslednjo srečanje verjetno igral šele 22. decembra prav tako proti Helios Suns.

11. kolo

ŠENTJUR : TERME OLIMIA PODČETRTEK 77:66 (22:18, 20:17, 17:22, 18:9)
Šentjur: Habat 6, Špan 17, Tabak 4, Držić 9, Mitrović 12, Samac 15, Ahmedović 14.
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 5, Ž. Švigelj 3, Maček 2, Čebular 18, Cerkovnik 12, Popadić 2, Atanacković 14, Vasilić 10.
Košarkarji Šentjurja so prvič v sezoni povezali tri zmage in hkrati prvič prišli do petdesetodstotnega izkupička (5-5). Ekipo Podčetrtka, ki so prekinil niz dveh zmag (6-4), so premagali z enako razliko, kot so izgubili prvo tekmo (90:79), a imajo zaradi več doseženih točk v gosteh boljše medsebojno razmerje. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih petih minutah. V 33. minuti so gostje vodili s 63:61, dobre tri minute kasneje pa je bilo 69:64 za domače. Poskusi Term Olimie Podčetrtka z meti z razdalje se niso obnesli, Šentjur pa je s šestimi zaporednimi točkami Stefana Mitrovića (12 točk) prišel do zaslužene zmage. Domači so zadnjih sedem minut dobili z delnim izidom 16:3.
Domagoj Samac (Šentjur) je imel najvišji statistični indeks na tekmi (24), saj je ob 15 točkah (met 4:6) zbral še osem skokov. Dvomestna sta bila še Jure Špan (17, trojke 4:9, 5 podaj) in Emir Ahmedović (14 točk, 6 skokov), za malo pa je dvojnega dvojčka zgrešil Ivan Držič (9 točk, 9 skokov). Prvi strelec tekme je bil Sandi Čebular (Terme Olimia) z 18 točkami.
V 12. kolu bodo Terme Olimia Podčetrtek 16. decembra gostile Krko, Šentjur pa bo 19. decembra gostoval v Laškem.

HOPSI POLZELA : HELIOS SUNS 84:93 (19:27, 25:22, 17:21, 23:23)
Hopsi Polzela: Pešak 5, Jurček 12, Mikulić 23, Goltnik 15, Carver 24, Borišek 2, Kureš 3.
Helios Suns: Ferme 18, Morina 10, Bratec 5, Oman 7, Sekulović 20, Joseph 8, Mahkovic 16, Vujasinović 9.
Helios se počasi pomika proti vrhu razpredelnice (5-2), Hopsi pa so po petem porazu v zadnjih šestih tekmah zdrsnili na 2-7. Čeprav so domači zadeli 14 trojk iz 27 poskusov (51%) in imeli dva igralca, ki sta skupaj dosegla več kot polovico vseh točk - Aaron Carver 24 točk, 14 skokov, trojke 4:7, indeks 37 in Josip Mikulić 23 točk, trojke 5:8, niso bili niti blizu zmage. Razlog je enostaven. Helios je zadel kar 15 trojk (50%) in imel tri igralce, ki so dosegli 16 ali več točk.
Mihailo Sekulović jih je že v prvem polčasu zbral 18 (8 skokov), Tadej Ferme (18 točk, trojke 4:6) in Blaž Mahkovic (16 točk, trojke 2:4) pa sta se ogrela šele v drugem delu. Omenjene je vseskozi razigraval Daniel Vujasinović, ki je imel ob 15 podajah in devetih točkah najvišji statistični indeks pri gostih (26).
Hopsi imajo pred seboj dve gostovanji, 19. decembra pri GGD Šenčurju in 23. decembra v Laškem, pri Zlatorogu, Helios pa bo v naslednjem tednu doma igral kar tri tekme. 14. decembra zaostali derbi 9. kola s Krko, nato 16. decembra zaostalo tekmo z GGD Šenčurjem, 19. decembra pa še redno 12. kolo proti Rogaški.

ROGAŠKA : ZLATOROG LAŠKO 94:86 (24:33, 24:15, 18:10, 28:28)
Rogaška: Vujačić 4, Pelko 9, Nichols 20, Bernard 34, Zupan 11, Gabrovšek 11, Šantelj 4, Blackshear 1.
Zlatorog Laško: Strel 17, Benson 12, Jereb 27, Požin 4, Stipaničev 15, Routt 11.
Rogaška je na krilih Malcolma Alexandra Bernarda prišla do šeste zmage v 1. SKL. 196 centimetrov visoki Američan je dosegel 34 točk, od tega 22 v drugem polčasu, in bil nerešljiva uganka za Laščane, ki so prav tako imeli v svojih vrstah enega razpoloženega posameznika - Tomaža Jereba. Ta je v prvem polčasu dosegel 19 točk, na koncu 27 (met 9:16).
A tako kot je Jereb (trojke 6:12) držal Zlatorog v prednosti v prvem polčasu, je Bernard navduševal v nadaljevanju. S 34 točkami je izenačil rekord 1. SKL v tej sezoni, ki ga je pred dobrim mesecem postavil prav njegov tokratni tekmec Casey Benson, ni pa slednjega uspel prehiteti po statističnem indeksu (Benson 46 - Bernard 42).
Bernard je iz igre metal 13:16 (trojke 3:4), zbral pa je še devet skokov, pet podaj in dve blokadi. Z rojakom Davidom Nicholsom (20 točk) sta Rogaško v zadnjih petih minutah popeljala do druge zmage nad Zlatorogom, potem ko so v drugem kolu v začetku oktobra slavili le s točko prednosti.
Rogaška bo naslednji dve tekmi igrala v gosteh, in sicer 19. decembra v Domžalah in 23. decembra v Šentjurju, Zlatorog pa ima pred seboj štiri domače preizkušnje, prvo naslednjo soboto proti Šentjurju.