Terme Olimia Podčetrtek do prve zmage v sezoni

01
feb.
2020

Ljubljana - Košarkarji Term Olimia iz Podčetrtka so kolo pred koncem prvega dela državnega prvenstva zabeležili prvo zmago v letošnji sezoni 1. SKL. Pred domačimi gledalci so po odlični ekipni predstavi premagali Zlatorog z 98:75.

1. SKL
17. kolo
Sobota, 1. februar

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ZLATOROG LAŠKO 98:75 (29:18, 26:24, 19:17, 24:16)
Terme Olimia Podčetrtek:
Davis 17, Strnad 26, Sevšek 2, Ž. Švigelj 20, Cerkovnik 1, Zupan 11, Špaleta 21.
Zlatorog: Jereb 7, Poyser 10, Kellner 7, Joseph 9, Bjeletić 8, Gontar 5, Dragan 14, Grušovnik 15.

Tekma je bila pomembna za obe ekipi, saj bodo oboji tekmovanje nadaljevali v ligi za obstanek, kjer se medsebojni rezultati prenašajo. Zdaj imajo Podčetrtani eno zmago in boljše medsebojno razmerje, Zlatorog, ki ni zmagal že več kot dva meseca, pa dve.

Domači so nastopili zelo motivirano in že na začetku tekme pokazali, da imajo dovolj čakanja na uvodno zmago v sezoni. Dobili so vse štiri četrtine, tako da so na koncu zasluženo zmagali in hkrati z naskokom presegli lasten rekord po številu doseženih točk. Prejšnji je bil 78 točk 4. januarja proti Helios Suns.

Trije igralci iz Podčetrtka so dosegli dvajset ali več točk. Nejc Strnad jih je dvajset zbral že v prvem polčasu, na koncu 26 (8 skokov), Mario Špaleta jih je dodal 21 (7 skokov, 5 blokad), 20 pa Žiga Švigelj (8 podaj, 7 skokov). Na drugi strani sta bila najbolj učinkovita Matic Grušovnik (15 točk, 9 skokov) in Nik Dragan (14 točk, 9 skokov).

Prvi del 1. SKL bodo Podčetrtani zaključili 5. februarja v Kopru, Laščani pa dva dni kasneje doma proti Helios Suns.