Reprezentance mlajših starostnih kategorij čaka pestro poletje 2022

• Fantje U16
  • Dekleta U20
  • Dekleta U18
  • Dekleta U16

Ljubljana – Izvršni odbor evropske krovne košarkarske zveze FIBA je potrdil datume in organizatorje evropskih prvenstev mlajših starostnih kategorij v letu 2022. Slovenija bo na prvenstvih nastopila z vsemi šestimi reprezentancami. Tudi z žensko reprezentanco do 20 let, ki je bila nazadnje aktivna leta 2018. Reprezentanci do 17 let julija čaka tudi nastop na svetovnem prvenstvu.

Tri fantovske reprezentance bodo na evropskih prvenstvih nastopale v diviziji A, kjer bo igrala tudi dekliška reprezentanca do 16 let. Preostali dve dekliški reprezentanci bosta nastopili v diviziji B.

Za slovenskimi reprezentancami je sicer izjemno uspešno košarkarsko poletje 2021. Na prvenstvih, ki so potekala v obliki challengerjev so namreč vse posegle po najvišjih mestih in s tem je Slovenija po kriteriju osvojenih turnirjev v letu 2021 pristala na drugem mestu, saj je osvojila kar štiri.

Ob vrednotenju v skladu z uradnimi FIBA pravili v primeru, ko se igra več skupin in se vse ekipe ne pomerijo med seboj, pa so slovenske reprezentance v tem letu osvojile tri medalje. Fantje do 20 let so zasedli končno prvo mesto, fantje do 18 let končno drugo mesto in dekleta do 16 let končno tretje mesto.

Ob tem sta se prvič v zgodovini reprezentanci fantov in deklet do 16 let uvrstili na svetovni prvenstvi do 17 leta starosti, ki bosta potekali prihodnje leto. Na teh svetovnih prvenstvih bodo zgolj tri evropske države nastopale tako v moški kot ženski konkurenci. Ob Sloveniji bosta to še košarkarski veselili Francija in Španija.