Pokal članic: Ilirija, Celje, Konjice in Triglav v polfinalu

02
jan.
2018
  • Pokal članic

Ljubljana - Po novoletnih praznikih se je v sredo nadaljevalo tekmovanje v Pokalu članic. Ježica je na povratni tekmi ugnala Ilirijo, a so se napredovanja veselile Ilirijanke. Celjanke so brez težav dobile tudi drugo tekmo proti Grosupljemu, Mariborčanke so še drugič izgubile proti Konjicam, Triglav je bil ponovno boljši od Domžal.

POKAL ČLANIC, ČETRTFINALE:

Sreda, 3. januar:
AKSON ILIRIJA : Ježica 68:76 (31:15, 10:20, 13:16, 14:25) [69:58]

Najbolj dramatično srečanje so gledalci spremljali v Ljubljani. Akson Ilirija je pred domačimi gledalci na povratni tekmi branila 11 točk prednosti. Ilirijanke so prvič nastopile brez Žive Macure, ki je končala svojo košarkarsko pot. Domačinke so odlično odprle prvo srečanje v novem letu in po prvih desetih minutah vodile s 16 točkami naskoka, a je Ježičankam do glavnega odmora na tekmi prednost nasprotnic uspelo zmanjšati na šest točk (41:35). V nadaljevanju so košarkarice iz Ježice prevzele pobudo in v drugi minuti zadnje četrtine ponovno povedle (55:54). Prednost varovank Mojce Markovič je dobre tri minute do konca prvič narasla na 10 točk (71:61). Semafor je štirideset sekund do konca obračuna po dveh zadetih prostih metih Teje Kropivšek kazal 76:66 v korist Ježice. Napredovanje Ilirije je z natančnim izvajanjem prostih metov potrdila Ela Mičunović, v zadnjem napadu pa je Bojana Đurić zgrešila trojko za podaljšek. Ježica je zmagala s 76:68, ekipa Ilirije pa je postala prva polfinalistka Pokala članic.

Ela Mičunović je bila z dvojnim dvojčkom najboljša posameznica tekme (24 točk, 13 skokov). Teja Kropivšek je za Ježico dosegla 23 točk.

CINKARNA CELJE : Grosuplje 78:57 (17:13, 25:12, 16:13, 20:19) [71:47]

Branilke naslova pokalnih prvakinj so si že na prvem srečanju na Dolenjskem priigrale visoko prednost 24 točk. Tudi na srečanju v Celju je bilo dvomov o zmagovalkah konec že po prvem polčasu, ki so ga varovanke Damirja Grgića dobile z 42:25. Tudi v drugem polčasu so bile košarkarice iz knežjega mesta boljše nasprotnice in so na koncu zmagale z 78:57. Cinkarna Celje tako ostaja le pri enem porazu v tej sezoni v vseh tekmovanjih.

Najučinkovitejša posameznica srečanja v Celju je bila Iva Slonjšak, ki je dosegla dvojni dvojček (26 točk, 11 skokov), Elma Dautović je bila s 13 točkami najboljša strelka Grosupljega.

Maribor : KONJICE 53:59 (21:15, 10:10, 7:18, 15:16) [55:67]

Mariborčanke so tekmo na domačem parketu začele na -12. Domačinke so bolje odprle srečanje in v prvih dvajsetih minutah vodile največ za 11 (26:15), po prvem polčasu pa je njihova prednost znašala 6 točk (31:25). V drugem delu so košarkarice Žige Ravnikarja popustile in slabi dve minuti pred koncem tretje četrtine so Konjičanke prvič na tekmi povedle (39:38). Tudi v zadnji četrtini so Konjičanke prevladovale in zmagale tudi na drugi tekmi. Končni rezultat je znašal 59:53 za Konjice, ki so tako postale tretje polfinalistke.

Špela Hatunšek je bila s 14 točkami najboljša strelka pri zmagovalkah. Simona Kuzma je bila z enakim izkupičkom najučinkovitejša pri ekipi Maribora.

Domžale : TRIGLAV 51:69 (12:10, 13:19, 15:19, 11:21) [26:78]

Košarkarice Triglava so si že na prvem srečanju priigrale prednost, ki jih je praktično že vodila v polfinale Pokala članic. Domžalčanke so bile na povratnem obračunu veliko bolj dostojen nasprotnik kot v Kranju, kjer se so aktualnim državnim podprvakinjam dobro upirale le v prvih dvajsetih minutah. V Domžalah so Triglavanke zmagale z rezultatom 69:51. Po prvem polčasu so bile varovanke Ernesta Novaka v vodstvu s štirimi točkami razlike. Tudi v nadaljevanju prednost Triglava ni preveč narasla in Domžalčanke so se dostojno poslovile od pokalnega tekmovanja.

Urša Žibert in Nika Horvat sta za Triglav dosegli po 12 točk. Maša Ocvirk je z 11 točkami in 11 skoki za Domžale dosegla dvojni dvojček.