Pokal članic: Celje, Ilirija, Triglav in Konjice na pol poti do polfinala

21
dec.
2017
  • Pokal članic

Ljubljana - S pokalnim tekmovanjem so v petek začele tudi članice. V boj za naslov se je podalo osem ekip. Na prvih četrtfinalnih srečanjih so zmago slavile ekipe Triglava, Konjic, Akson Ilirije in Cinkarne Celje. Povratni obračuni bodo na sporedu v sredo, 3. januarja.

POKAL ČLANIC, ČETRTFINALE:

Pokalno tekmovanje sta s tekmo v Kranju odprli ekipi Triglava in Domžal. Triglavanke so dobro odprle srečanje in po polčasu vodile za 14 točk. Prednost se je v nadaljevanju še povečala, saj so Domžalčanke v drugem polčasu povsem popustile in v dvajsetih minutah dosegle le pet točk. Triglavanke so si pred povratnim srečanjem tako priigrale 52 točk prednosti (78:26). Urška Žibert in Maja Jakobčič sta za zmagovalke dosegli po 18 točk.

Na prvem delu štajerskega obračuna smo spremljali veliko bolj tesen obračun, zmage pa so se veselile košarkarice Konjic z rezultatom 67:55. Konjičanke so po treh četrtinah vodile z 52:34. V zadnjih desetih minutah je Mariborčankam uspelo prednost malce zmanjšati in bodo povratno tekmo začele na -12. Najboljša strelka srečanja je bila Tina Cvijanovič s 23 točkami, za Konjice je Ajša Zdovc zabeležila 21 točk.

Na srečanju ljubljanskih ekip si je Ilirija, za katero je zadnjič nastopila Živa Macura, pred povratnim obračunom četrtfinala priigrala 11 točk prednosti. Na izenačeni tekmi so si Ilirijanke odločilno prednost priigrale v drugi in tretji četrtini. Na koncu so varovanke Alena Ploja zmagale z 69:58. Ela Stergar je bila z 22 točkami najučinkovitejša strelka srečanja.

Cinkarna Celje je proti Grosupljemu dosegla že 20. zmago v tej sezoni. Grosupeljčanke so se favoriziranim Celjankam dobro upirale v prvem polčasu, ki so ga s 26:24 dobile aktualne državne prvakinje. Celjanke so v nadaljevanju stopile na plin in na koncu zmagale z 71:47. Andrea Marić je za Cinkarno Celje dosegla dvojni dvojček (13 točk, 11 skokov).

Petek, 22. december:
TRIGLAV : DOMŽALE 78:26 (16:5, 19:16, 25:5, 18:0)
- povratna tekma 3. januarja ob 20.30

KONJICE : MARIBOR 67:55 (16:12, 20:11, 16:11, 15:21)
- povratna tekma 3. januarja ob 19.15

JEŽICA : AKSON ILIRIJA 58:69 (18:17, 13:19, 11:17, 16:16) - povratna tekma 3. januarja ob 17.15

GROSUPLJE : CINKARNA CELJE 47:71 (13:10, 11:16, 10:24, 13:21) - povratna tekma 3. januarja