Pokal Spar: Zlatorog še zadnji četrtfinalist

19
dec.
2017
  • Pokal Spar

Ljubljana - V tem tednu bodo na sporedu vse štiri povratne tekme 5. kroga Pokala Spar. V torek so se uvrstitve v četrtfinale veselili Hopsi ter Helios. Izjemno zanimiv obračun smo spremljali v Šentjurju, kjer si je Šenčur priigral vozovnico za četrtfinale. Kot zadnji se je v četrtfinale uvrstil Zlatorog.

POKAL SPAR, 5. KROG:

V torek sta bili na sporedu prvi dve povratni tekmi Pokala Spar. Hopsi so v domači dvorani gostili vodilno ekipo 2. SKL Terme Olimia Podčetrtek. Na prvem srečanju so si Polzeljani priigrali prednost 13 točk. Tokrat pa so Hopsi zmagali še z višjo razliko (80:53) in se tako prebili v četrtfinale Pokala Spar. Helios Suns je v preteklem tednu zanesljivo zmagal v Kranju. Domžalčani tudi na domačem parketu niso imeli težav s košarkarji Triglava in zmagali s 85:63 ter tako postali četrtfinalisti.

V edinem prvoligaškem dvoboju petega kroga sta se v Šentjurju srečala domača domača ekipa in Šenčurja. Gorenjci so iz prve tekme prinesli 11 točk prednosti, ki pa je bila večkrat ogrožena. Še pred zadnjo četrtino so domači košarkarji vodili za devet, v zadnjih desetih minutah pa je uspelo Šenčurjanom zlomiti odpor nasprotnika in se uvrstiti v četrtfinale.

Laščani so dobili tudi drugo srečanje proti Plami Pur. Laščani so imeli pred povratnim obračunom 35 točk naskoka, doma pa so slavili s točko prednosti in potrdili uvrstitev med osem najboljših ekip, kjer jih čaka obračun s Krko.

Žreb četrtfinalnih parov bo na sporedu v četrtek, 21. decembra, ob 12. uri, na sedežu Košarkarske zveze Slovenije.

Petrol Olimpija, Rogaška, Sixt Primorska in Krka so že uvrščene v četrtfinale.

Torek, 19. december:
HOPSI POLZELA : Terme Olimia Podčetrtek 80:53 (20:13, 17:17, 21:8, 22:15) [87:74]

HELIOS SUNS : ECE Triglav 85:63 (17:11, 23:15, 18:18, 27:19) [98:63]