Pokal Spar: Terme Olimia Podčetrtek drugi polfinalist

25
jan.
2023
  • Pokal Spar

Ljubljana - V četrtfinalnem paru med Ilirijo in Terme Olimia Podčetrtkom je bila nocoj odigrana druga tekma, po srečanju so lahko bolj zadovoljni v taboru iz Podčetrtka. Kljub zmagi Ilirije s 87:78, so se napredovanja v polfinale veselili gostje, ki so prvo tekmo dobili s 86:71. V domači zasedbi je 20 točk dosegel Adnan Arslanagić (7 podaj), bil je tudi najboljši strelec srečanja, pri gostih je bil z 19 točkami v napadu najuspešnejši Nikola Tadić, zbral je 9 skokov.

POKAL SPAR - ČETRTFINALE, 2. tekma

25. januar
ILIRIJA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 87:78 (26:25, 17:17, 25:15, 19:21)

Ilirija: Arslanagić 20, Kmetič 2, Orel 10 (6 skokov), Gorbachov 6, Pajić 4, Shashkov 12, Kureš 11, Daneu 5, Mikuš 7, Klobučar 10
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 9 (8 skokov), Kosič 14, Strnad 2, Škorjanc 12, Švigelj 7, Struger 2, Čebular 4, Atanacković 9 (8 skokov), Tadić 19 (9 skokov)

Košarkarji Ilirije so na drugi tekmi četrtfinala Pokala Spar, proti zasedbi iz Podčetrtka lovili zaostanek s prve tekme, takrat so domačini slavili s 86:71.

V prvem polčasu sta bili ekipi zelo izenačeni, domači so po dvajsetih minutah igre vodili s 43:42. V tretjem delu srečanja so se Ljubljančani približali svojemu cilju, saj so povedli z enajstimi točkami prednosti. Dramatično je bilo v zaključku srečanja, saj so varovanci Stipeta Modrića dve minuti pred koncem srečanja prišli do najvišje prednosti (87:69), ki bi jih popeljala v polfinale, a so po minuti odmora domači košarkarji povsem popustili. Gostje so dosegli zadnjih devet točk in se na koncu veselili napredovanja v polfinale Pokala Spar.

Najboljši strelec na srečanju je bil Adnan Arslanagić, z 20 točkami in 7 podajami, v gostujočem taboru je sedem podaj zbral Žan Kosič. Strelsko je bil v napadu gostov najbolj razpoložen Nikola Tadić (19 točk in 9 skokov).