Pokal Spar: Prva polfinalista sta Koper Primorska in Helios Suns

12
feb.
2020
  • Pokal Spar

Ljubljana - Aktualni pokalni prvaki iz Kopra so bili veliko boljši tudi v drugo in z 91:66 premagali Rogaško. Do polfinala so zasluženo prišli še košarkarji Helios Suns, ki so v Domžalah z 79:67 premagali Šentjur. Jutri sta na sporedu povratni tekmi med Cedevito Olimpijo in Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur ter Hopsi in Krko, kjer bosta znana preostala polfinalista.

POKAL SPAR - ČETRTFINALE

KOPER PRIMORSKA : ROGAŠKA 91:66 (30:16, 18:19, 23:15, 20:16)
Kljub temu, da si je Koper Primorska v ponedeljek v Rogaški Slatini priigrala 20 točk prednosti, so Koprčani silovito začeli tudi drugo četrtfinalno tekmo Pokala Spar. Aleksandar Lazić in Marko Luković sta že v prvih desetih minutah dosegla po 11 točk, domači pa so po uvodnih desetih minutah vodili s 14 točkami razlike. Rogaška se je pred koncem prvega polčasa po seriji 10-ih zaporednih točk Malcolma Bernarda približala na 48:35, nato v tretji četrtini še znižala na 53:48, a so domačini s serijo 10:0 ponovno ušli in do konca tekme niso popuščali. S 26 točkami je bil najboljši strelec tekme Aleksandar Lazić, Malcolm Alexander Bernard jih je pri Rogaški dosegel 23.

HELIOS SUNS : ŠENTJUR 79:67 (23:18, 17:9, 19:24, 20:16)
Domžalčani so tudi drugo četrtfinalno tekmo začeli podobno kot ponedeljkovo v Šentjurju, ko so si v prvih minutah priigrali prednost ter jo uspešno zadržali do konca. Najvišjo razliko so si Sunsi priigrali v drugi četrtini, blestela sta Blaž Mahkovic in Davor Konjević. Gostje so po glavnem odmoru zaigrali nekoliko bolje vendar so bili domači tokrat veliko bolj razpoloženi za igro ter v začetku zadnje četrtine razblinili dvome o zmagovalcu. Razpoloženima Mahkovicu (25 točk, 8 skokov) in Konjeviću (18 točk, 7 skokov) se je v drugem polčasu pridružil še Jure Pelko, ki je 12 točkam dodal 10 podaj. Pri Šentjurju je Miloš Pešić dosegel 17 točk.