Pokal Spar: Primorska na prvi tekmi četrtfinala boljša od Hopsov

28
dec.
2017
  • Pokal Spar

Ljubljana - V soboto je bilo na sporedu zadnje dejanje Pokala Spar v letu 2017. Na prvem četrtfinalnem srečanju v Kopru sta se pomerili ekipi domače Sixt Primorske in Hopsov. Primorci so zmagali in si pred povratnim srečanjem priigrali 12 točk prednosti. Helios je v četrtek ugnal Olimpijo, preostali dvoboji pa bodo na sporedu po novem letu.

POKAL SPAR, ČETRTFINALE:

Sobota, 30. december:
SIXT PRIMORSKA : HOPSI POLZELA 79:67 (19:18, 22:22, 22:13, 16:14) - povratna tekma 11. januarja
Ferme 20 (5 podaj), Čakarun 14 (9 skokov), Hodžić 11; Vasilić 12, Rotar 11, Rogelja in Čup po 10.

V soboto sta četrtfinalne obračune Pokala Spar nadaljevali ekipi Sixt Primorske in Hopsov Polzele.

V prvih dvajsetih minutah si nobeni izmed ekip ni uspelo priigrati višje prednosti, največ so vodili Polzeljani, in sicer za štiri točke. Primorci so po prvi četrtini vodili za točko (19:18), enako prednost pa so imeli tudi po koncu prvega polčasa.

Odločilno prednost si je Sixt Primorska priigrala v tretji četrtini. Prvi koš so igralci iz Polzele dosegli šele po dobrih treh minutah igre, kar so Primorci znali izkoristiti in so po 30 minutah vodili z 10 točkami naskoka. Sixt Primorska je v zadnjih desetih minutah odbila vse napade varovancev Boštjana Kuharja in si je pred povratnim obračunom priigrala 12 točk prednosti (79:67).

Tadej Ferme je bil z 20 točkami prvi strelec tekme. Pri Hopsih je bil najučinkovitejši Milojko Vasilić z 12 točkami. Primorci so zbrali 10 skokov več (41:31).

Povratni obračun bo na sporedu 11. januarja na Polzeli.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
"Prvi polčas četrtfinala Pokala Spar je za nami, zmaga nad Hopsi pa je bila težko prigarana. Kljub temu smo lahko zadovoljni z rezultatom. Odlično smo igrali predvsem v obrambi, v napadu pa smo nekoliko nihali v igri. Najlepša hvala navijačem za podporo in čestitke fantom za zmago ob koncu leta."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
"Glede na to, da sta dva moja košarkarja tekmo zaključila z lažjim pretresom možganov, sem danes spoznal novo dimenzijo košarke - kickboks, ki ga bom v bodoče vključil v repertoar mojih treningov. Čestitke ekipi Primorske za zmago."

Ponedeljek, 8. januar, ob 18.30:
ŠENČUR GGD : ROGAŠKA - povratna tekma 18. januarja ob 19.00

Četrtek, 11. januar, ob 19.00:
ZLATOROG LAŠKO : KRKA - povratna tekma 18. januarja ob 19.00

ŽE ODIGRANO:

Četrtek, 28. december:
HELIOS SUNS : PETROL OLIMPIJA 97:96 (31:29, 27:18, 24:25, 15:24) - povratna tekma 4. januarja ob 19.00
Mahkovic 20 (5 asistenc), Pelko (10 asistenc in 5 skokov) in Besedič po 17; Morgan 25 (11 skokov), Oliver 19 (6 skokov), Hrovat 14 (5 asistenc).