Pokal Spar: Podčetrtani v Ljubljano z visoko prednostjo

18
jan.
2023
  • Pokal Spar

Ljubljana - V tekmovanju Pokal Spar sta prvi četrtfinalni dvoboj odigrali ekipi iz Podčetrtka in Ljubljane. V prvem polčasu je bil dvooboj izenačen, odločilno prednost so si košarkarji Terme Olimia Podčetrtka priigrali v zadnji četrtini, na koncu so slavili s 86:71. Najboljša strelca sta bila Simo Atanacković, ki je v domačem dresu dosegel 25 točk, medtem ko je v ljubljanskem dresu Alexander Shashkov prispeval 17 točk, oba sta zbrala tudi po šest skokov.

POKAL SPAR - ČETRTFINALE, 1. tekma

18. januar

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ILIRIJA 86:71 (15:13, 25:26, 20:16, 26:16)

Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 9, Kosič 3, Strnad 5, Škorjanc 6, Švigelj 14, Ivanov Stoimenov 4, Struger 12, Atanacković 25
Ilirija: Arslanagić 7, Kruzynski 5, Kmetič 3, Orel 14, Gorbachov 2, Pajić 4, Shashkov 17, Kureš 9, Daneu 8, Klobučar 2

V prvem polčasu smo spremljali zelo izenačeno predstavo, ta del srečanja se je zaključil z minimalno prednostjo domačih košarkarjev. Podčetrtani so si z moštveno igro priigrali visoko prednost pred povratnim srečanjem (podaje 23:8), slavili so s 86:71. Največja prednost na srečanju je znašala 15 točk, katero so si domačini priigrali v zadnjih petih minutah, z delnim izidom 15:4.

Najboljši strelec Term Olimia Podčetrtka je bil Simo Atanacković, ki je ob šestih skokih zbral 25 točk, med soigralci sta mu sledila Žiga Švigelj (14) in Igor Struger (12). Pri gostih pa je bil v napadu najboljši Alexander Shashkov, ki je dosegel 17 točk in zbral 6 skokov.

Povratna tekma med tekmecema bo v sredo, 25. januarja, v Hali Tivoli.