Pokal Spar: Cedevita Olimpija v Kranju upravičila vlogo favorita

07
jan.
2023
  • Pokal Spar

Ljubljana - Odigrana je bila prva četrtfinalna tekma med ECE Triglav Kranjem in Cedevito Olimpijo, Ljubljančani so v Kranju slavili s 55:90. Najboljši strelec srečanja je bil Mirko Mulalić, ki je dosegel 24 točk, z 19 točkami mu je sledil Edo Murić, medtem ko je Matic Rebec zbral okroglih 10 podaj. V domači vrsti sta dva košarkarja dosegla dvomestno število točk, in sicer Miha Muratović (12) ter Lovro Urbiha (11).

POKAL SPAR - Četrtfinale, 1. tekma

7. januar

ECE TRIGLAV KRANJ : CEDEVITA OLIMPIJA 55:90 (10:13, 12:30, 17:21, 16:26)

ECE Triglav Kranj: Muratović 12 (6 skokov), Urbiha 11 (7 skokov), Šikanič 9
Cedevita Olimpija: Mulalić 24, Murić 19 (8 skokov), Matković 12, Alibegović 10, rebec 6 (10 podaj)

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Kranj prispeli kot izraziti favoriti, proti ekipi ECE Triglav Kranj, ki nastopa med drugoligaško konkurenco.

Ljubljančani so vodili skozi celotno srečanje, a so se domači košarkarji v prvem delu dobro upirali varovancem Jurice Golemca, prva četrtina se je končala z rezultatom 10:13. Najvišjo prednost so si košarkarji Cedevite Olimpije priigrali v drugi četrtini, katero so dobili z 12:30, ob polčasu je bil rezultat 22:43. Tudi domačini so pokazali raznovrstno igro v napadu, vendar je bil nasprotnik previsoka ovira in v drugem polčasu se je prednost le še višala.

Najboljši strelec ECE Triglav Kranja je bil Miha Muratović, ki je dosegel 12 točk in zbral 6 skokov, pri gostih pa se je izkazal Mirko Mulalić, s 24 točkami in 3 podajami.

Povratna tekma med tekmecema bo predvidoma v torek, 13. februarja, v Stožicah.