Pokal HAA: Zlatorog zmagal na Slovaškem, Helios uspešen v Avstriji

20
nov.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Ta teden se je nadaljevalo tekmovanje v Pokalu Helios Alpe Adria. Zlatorog je v torek na Slovaškem z 71:65 ugnal ekipo Prievidza. Ekipa Helios Suns pa je v sredo v Avstriji s 101:59 ugnala Graz.

POKAL HELIOS ALPE ADRIA

V torek je Zlatorog Laško nadaljeval s tekmovanjem v Pokalu Helios Alpe Adria. Nasprotnik Laščanov je bila ekipa Prievidza. Laščani so z istim tekmecem do sedaj odigrali edino tekmo v pokalu HAA in visoko zmagali. Na gostovanju na Slovaškem so Laščani nastopili brez enega izmed pomembnejših članov zasedbe Zlatoroga, Mihe Lapornika, a kljub temu zmagali z 71:65. Moštvi sta bili izenačeni skoraj skozi celotno srečanje. Na najdaljši odmor na srečanju so se podali košarkarji slovaškega kluba (32:30). Laščani pa so z odlično zadnjo četrtino, ki so jo dobili s 25:13, prišli do druge zmage v Pokalu HAA. Najboljši strelec Zlatoroga je bil Urban Durnik s 16 točkami, Petar Kusovac jih je dodal 15.

V petek čaka Zlatorog v Pokalu Helios Alpe Adria obračun s Prago.

Helios Suns je tako kot Zlatorog do sedaj odigral eno tekmo v Pokalu HAA. V sredo so se Domžalčani pomerili z ekipo Graza. Varovanci Jovana Beadra so nastopili brez Blaža Mahkovica, a vseeno slavili z visokih 101:59. Ekipa Helios Suns si je že v prvi četrtini priigrala prednost 15 točk (30:15), do konca pa so domžalski košarkarji, ki so bili izjemno razpoloženi v napadu, prednost še povečali. Jure Pelko je za Helios dosegel 20 točk, Jure Besedič se je ustavil pri 17 točkah.