Pokal HAA: Zlatorog nadigral ekipo Dunaja

15
jan.
2018
  • Tekmovanja

Ljubljana - V tem tednu sta dve slovenski ekipi odigrali zadnji tekmi v rednem delu Pokala Helios Alpe Adria. V torek je Helios s 95:72 izgubil z Levicki Patrioti. V sredo je Zlatorog s 107:80 premagal Dunaj.

POKAL HELIOS ALPE ADRIA

SKUPINA D:

Torek, 16. januar:
LEVICKI PATRIOTI : HELIOS SUNS 95:72 (18:20, 28:22, 22:17, 27:13)
Bachan 15; Đumić 22 (11 skokov, 5 podaj), Besedič 18, Tajher 11.

Helios Suns je v torek odigral zadnjo tekmo v rednem delu Pokala Helios Alpe Adrida. Domžalčani so si že pred tekmo zagotovili drugo mesto v skupini D in napredovanje v naslednji del tekmovanja. Na Slovaškem se je slovenska ekipa dobro upirala v prvem polčasu, ki so ga Levicki Patrioti dobili s +4 (46:42). Slovenski prvoligaši so povsem popustili v zadnjih desetih minutah in izgubili s 95:72. Božo Đumić je bil prvi strelec tekme z 22 točkami, k temu dosežku je dodal še 11 skokov in 5 podaj, Jure Besedič se je ustavil pri 18 točkah. Helios je tako tekmovanje v skupini D zaključil s tremi zmagami in prav toliko porazi.

Sreda, 17. januar:
ZLATOROG LAŠKO : DUNAJ 107:80 (29:22, 26:25, 23:27, 29:6)
Polutak 22 (10 skokov), Kusovac 18, Thomas 16 (5 skokov); Dowell 15.

Košarkarji Zlatoroga so odigrali še zadnje srečanje v rednem delu Pokala Helios Alpe Adria. Tekmo proti Dunaju so bolje pričeli domačini in hitro povedli. Sredi četrtine so Dunajčani Laščane sicer ujeli in na enajsti točki tudi prehiteli, a vodstvo gostov ni trajalo dolgo. Laščani so do konca četrtine ponovno pobegnili. Tudi v drugi četrtini se je nadaljevala izenačena igra na obeh straneh. Na polčas so s prednostjo osmih točk odšli Laščani. V tretji četrtini so gostje iz Dunaja poizkušali ujeti razpoložene Laščane, vendar na manj kot tri točke zaostanka jim ni uspelo priti. Zadnja četrtina pa je minila povsem po notah igralcev Aleša Pipana. Dobili so jo kar z rezultatom 29:6 in dosegli prvo stotico v koledarskem letu 2018. Končni rezultat je bil 107:80.

Z zmago so Laščani zasedli 1. mesto v skupini A in se bodo v četrtfinalu pomerili z ekipo Körmenda.