Pokal HAA: Šentjur poražen proti Dečinu, Helios boljši od Slunete

22
nov.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Kljub reprezentančnemu premoru so slovenske ekipe v tem tednu nadaljevale s tekmovanjem v Pokalu Helios Alpe Adria. Šentjur je danes odigral tekmo z ekipo Dečina in izgubil s 87:81. V soboto je moštvo Helios Suns s 85:78 ugnalo ekipo Sluneta Usti nad Labem.

POKAL HELIOS ALPE ADRIA

Šentjur je zadnjo tekmo v Pokalu HAA odigral 31. oktobra na gostovanju pri ekipi Dečina, ki je bil nasprotnik Šentjurčanov tudi v petek. Varovanci Andreja Žaklja so na prvi tekmi s češko ekipo izgubili. Tudi tokrat pa so košarkarji Šentjurja priznati premoč češkemu moštvu. Šentjurčani so slabo odprli srečanje in že po prvih desetih minutah zaostajali za devet točk (26:17). V nadaljevanju so košarkarji slovenskega kluba zaigrali bolje, a tudi to ni bilo dovolj za uspeh. Dečin je slavil zmago s 87:81. To je tretji poraz Šentjurja v Pokalu Helios Alpe Adria. Najboljši strelec Šentjurčanov je bil Jan Rizman z 18 točkami, Darien Fernandez jih je dodal 14.

V soboto se je Helios Suns pomeril z ekipo Sluneta Usti nad Labem. Češka ekipa je v Domžalah po prvih dvajsetih minutah vodila s 44:37, nato pa so Domžalčani z odlično igri v tretji četrtini prešli v vodstvo, ki so ga zadržali do konca tekme. Končni rezultat je znašal 85:78 v korist slovenske ekipe. Jure Besedič je za Helios dosegel 28 točk, Jure Pelko jih je dodal 24. Ekipa Helios Suns je v tem tednu v sredo že odigrala srečanje v Pokalu HAA proti ekipi Graza in zmagala.