30
okt.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - S tekmovanjem v Pokalu Helios Alpe Adria je v tem tednu od slovenskih ekip nadaljeval le Šentjur. V torek so se Šentjurčani na Češkem pomerili z moštvom Dečina in izgubili z 98:80.

POKAL HELIOS ALPE ADRIA

SKUPINA B:

Torek, 31. oktober 2017:
BK ARMEX Dečin : Šentjur 98:80 (31:17, 32:34, 17:12, 18:17)
Pomikalek 27; Pešić 23 (9 skokov), Williams 15 (6 skokov), Bolčina 10 (5 skokov).

V tem tednu je s tekmovanjem v Pokalu Helios Alpe Adria od slovenskih ekip nadaljevalo le moštvo Šentjurja. Šentjurčani nastopajo v skupini B, do tretjega obračuna pa so zabeležili poraz v prvem kolu in zmago v drugem, obakrat proti ekipi MBK Rieker COM-therm Komarno. V tem kolu so se košarkarji Šentjurja pomerili z moštvom BK ARMEX Dečin, ki je do sedaj zabeležil en poraz.

Šentjurčani so slabo začeli srečanje proti češki ekipi in so že po prvih desetih minutah zaostajali za 14 točk. Do polčasa so varovanci Andreja Žaklja prejeli kar 63 točk, do konca tekma pa jim ni nikakor uspelo najti odgovora na igro košarkarjev Dečima. Češka ekipa je na koncu zmagala z 98:80. Miloš Pešić je bil s 23 točkami in devetimi skoki prvi strelec Šentjurja.

V naslednjem tednu 7. novembra bo od slovenskih ekip nastopila le ekipa Šenčurja GGD. Šentjur pa bo naslednje srečanje v Pokalu Helios Alpe Adria odigral 24. novembra.