Pokal HAA: Šenčur tudi v drugo boljši od Osijeka

24
okt.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Košarkarji Šenčurja so na gostovanju v Osijeku prišli do druge zmage v Pokalu Helios Alpe Adria. Naslednje srečanje v tem tekmovanju bodo Šenčurjani odigrali 7. novembra.

POKAL HELIOS ALPE ADRIA

SKUPINA C:

Torek, 24. oktober:
OSIJEK : ŠENČUR GGD 75:79 (11:14, 22:15, 18:19, 24:31)
Taylor 24; Rizvić 23, Rebec 14, Pavić 10 (8 skokov, 6 asistenc).

Šenčurjani so odigrali tretje srečanje v tej sezoni Pokala Helios Alpe Adria. Varovanci Radeta Mijanovića so bili po prvi četrtini v prednosti, nato pa so Hrvati prevzeli pobudo in na odmor odšli s prednostjo štirih točk. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih trenutkih tekme. Minuto pred koncem obračuna je na semaforju pisalo 70:70, nato je pet zaporednih točk dosegel Pavković in Gorenjce približal zmagi. Do konca srečanja so košarkarji Osijeka storili še dve osebni napaki nad Ramom Rizvićem, slednjih pa je bil zanesljiv izza črte prostih metov in tako potrdil drugo zmago Šenčurjanov v Pokalu Helios Alpe Adria. Rizvić je bil s 23 točkami najboljši strelec zasedbe iz Šenčurja.

Prihodnjih teden bo v Pokalu HAA izmed štirih slovenskih ekip nastopal zgolj Šentjur, ki v torek, 31. oktobra, gostuje v Dečinu.