17
okt.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Košarkarji Šenčurja so v sredo v okviru tekmovanja v Pokalu Helios Alpe Adria gostovali v Klosterneuburgu. Po napeti končnici so se zmage s 66:63 veselili domači igralci. Preostala tri slovenska moštva v tem tednu nimajo tekem v Pokalu HAA.

POKAL HELIOS ALPE ADRIA

S tekmovanjem v Pokalu Helios Alpe Adria je v tem tednu nadaljeval zgolj Šenčur Gorenjska gradbena družba. Gorenjci so v prvem kolu omenjenega tekmovanja zanesljivo odpravili Osijek, tokrat pa so gostovali pri Klosterneuburgu. Avstrijci so v tej sezoni Pokal HAA odigrali srečanje proti Osijeku in izgubili s 85:82.

Šenčurjani so poleg zmage v prvem kolu Pokala HAA zmagali tudi na tekmi drugega kola Lige Nova KBM. Z rezultatom 80:73 so slavili na gostovanju na Polzeli.

Srečanje med Klosterneuburgom in Šenčurjem je postreglo z izenačeno igro obeh ekip skozi celotno tekmo. Slabše so Šenčurjani odigrali le v tretji četrtini, ko so v desetih minutah dosegli le devet točk. Po napetem zaključku obračuna so se zmage veselili avstrijski košarkarji, ki so zmagali z rezultatom 66:63. Šenčur je tako doživel prvi poraz v pokalu Helios Alpe Adria. Dino Murić je za slovenski klub v statistiko vpisal 19 točk in pet skokov, Nejc Martinčič jih je dodal 12.

V naslednjem kolu se bo Šenčur GGD pomeril z ekipo Vrijednosnice Osijek.