04
dec.
2017
  • Tekmovanja

Ljubljana - Košarkarji Petrol Olimpije so v torek odigrali tekmo sedmega kola Lige prvakov proti ekipi Rose Radom in zmagali z 80:72. Ljubljančani so trenutno na sedmem mestu skupine C z dvema zmagama. V naslednjem kolu se bo Olimpija pomerila z ekipo Strasbourga.

Liga prvakov, 7. kolo

Torek, 5. december:
PETROL OLIMPIJA : ROSA RADOM 80:72 (10:10, 24:15, 27:28, 19:19)

Morgan 21 (14 skokov), Oliver (6 skokov in 5 podaj) in Lorbek po 12; Auda 17.

Petrol Olimpija je v torek v Hali Tivoli odigrala še tretje zaporedno srečanje. Tokrat so se Ljubljančani v Ligi prvakov pomerili s poljsko zasedbo Rose Radom in zmagali z 80:72. Petrol Olimpija si je odločilno prednost priigrala v drugi četrtini, ko si je ustvarila devet točk prednosti in jo uspela zadržati do konca. Za Olimpijo je to druga zmaga v Ligi prvakov v tej sezoni. V vrstah Ljubljančanov je bil strelsko najbolj učinkovit Jordan Morgan, ki je dosegel 21 točk, Domen Lorbek in Devin Oliver sta jih dodala po 12.

V naslednjem kolu, 12. decembra, se bo Petrol Olimpija pomerila s Strasbourgom.

Izjavi po tekmi:

Gašper Okorn, trener Petrol Olimpije:
"Mislim, da smo si zaslužili zmago. Zelo sem zadovoljen z določenimi deli tekme in z energijo v igri. Tretja četrtina je bila sicer katastrofalna, kar sem tudi povedal igralcem. Ko ne igramo obrambe, smo v težavah. Reakcija v četrti četrtini je bila dobra, saj smo dosegli kar nekaj lahkih košev. V nadaljevanju smo zopet slabše odigrali v obrambi. Rosa Radom je imela svojo priložnost. Lahko sem zadovoljen z zmago, ampak vseeno imam grenak priokus zaradi slabših obdobij v naši igri."

Jordan Morgan, košarkar Petrol Olimpije:
"Potrebna nam je bila zmaga. Želimo si napredovanja iz skupine. Mislim, da smo pokazali več energije od nasprotnika. Imamo svoje težave s poškodbami, zato nam je težko. Veseli me, da smo odigrali kot ekipa. Dobro smo igrali v obrambi, kar je bilo ključno. Mislim, da smo pokazali, da smo na pravi poti.