Naslov državnih prvakov mladincem Cedevite Olimpije

15
maj
2021
  • Mlajše kategorije

Ljubljana – Košarkarski teden je minil v znamenju fantov do 19 leta starosti, ki so v Kranju merili moči na zaključnem turnirju državnega prvenstva. Naslov prvakov je zasluženo pripadel košarkarjem Cedevite Olimpije, ki so v finalu z 98:56 ugnali novomeško Krko. Tretje mesto je po zmagi 82:58 nad ECE Triglavom pripadlo mladincem Helios Sunsov.

FINALE IN TEKMA ZA 3. MESTO

Nedelja, 16. maj 2021

Finale
KRKA : CEDEVITA OLIMPIJA A 56:98 (18:30, 10:21, 16:20, 12:27)
POSNETEK TEKME
FOTOGALERIJA
Finale, kjer sta sodelovali ekipi, katerih članski ekipi sta najbolj trofejna slovenska košarkarkarska kluba v Sloveniji, je mogoče več obetal rezultatsko kot se je izkazalo na koncu. Obe ekipi sta bili izenačeni samo do 7. minute srečanja, ko so mladi Ljubljančani vklopili v višjo prestavi in začeli polnilti koš Novomeščanov tako pogosto, da je razlika do konca srečanja strmo naraščala in dejansko na koncu tudi dosegla najvišjo razliko 42 točk. Igralci Cedevite Olimpije so bili boljši od Krke v večini segmentov košarkarske igre, saj so dobili skok (53-30), bili boljši pri metu iz igre (53%-31%), ter bili boljši v podajah in odstotku zadetih metov za 3 točke. Novomeščani pa tudi niso našli recepta za zaustavitev ljubljanske naveze Duščak-Daneu-Ščuka in naslov državnih prvakov je zasluženo romal v Ljubljano.
Pri Krki je bil najbolj učinkovit Rok Zaman, ki je dosegel 14 točk, Izak Molan mu je sledil z 12 točkami. Pri Cedeviti Olimpija je najboljši strelec postal Dan Duščak, ki je dosegel 22 točk, Luka Ščuka jih je, ob 10 skokih, dodal 19.

Tekma za 3. mesto
ECE TRIGLAV : HELIOS SUNS A 58:82 (6:21, 20:23, 19:18, 13:20)
Kranjčani, ki so gostili finalni turnir mladincev in košarkarji iz Domžal, so po izgubljenem polfinalu vseeno zelo želeli osvojiti mesto na odru za zmagovalce, zato je bil vložek pred tekmo za 3. mesto zelo velik. S tem pritiskom so se v prvi četrtini veliko bolje spopadli igralci iz Domžal in prvo četrtino dobili kar s 15 točkami prednosti. Gorenjsci so sicer v drugi in tretji četrtini vzpostavili rezultatsko ravnotežje, a so v zadnji zopet popustili in Domžalčani se zasluženo veselijo osvojitve bronastih kolajn. Kranjčani so se borili z vsemi močmi, a jih je najbolj pokopala razlika v izgubljenih žogah, saj so jih izgubili kar 25, medtem ko so jih igralci Heliosa izgubili le 12.
Pri domači ekipi je izstopal Lovro Urbiha, ki je dosegel 23 točk, pri gostih, pa se je napadalno izkazal Anej Orel, ki je dosegel 22 točk.

Najbolj koristen igralec finalnega turnirja: Dan Duščak (Cedevita Olimpija)
Najboljši strelec finalnega turnirja: Dan Duščak (Cedevita Olimpija)
Najboljši skakalec finalnega turnirja: Luka Ščuka (Cedevita Olimpija)
Najboljša peterka finalnega turnirja: Dan Duščak (Cedevita Olimpija), Luka Ščuka (Cedevita Olimpija), Rok Zaman (Krka), Anej Orel (Helios Suns), Lovro Urbiha (ECE Triglav)

POLFINALE

Sobota, 15. maj 2021

ECE TRIGLAV : KRKA 59:74 (19:17, 13:20, 10:23, 17:14)

CEDEVITA OLIMPIJA A : HELIOS SUNS A 68:60 (15:21, 16:12, 24:12, 13:15)

ČETRTFINALE

Sreda, 12. maj 2021

CEDEVITA OLIMPIJA A : TERME OLIMIA PODČETRTEK 81:70 (22:17, 16:24, 17:12, 26:17)

ECE TRIGLAV : LTH CASTINGS 69:68 (12:14, 16:17, 22:15, 19:22)